Газета по-надвірнянськи
 

Презентували кінофільм про героїчних кіборгів «Трохи нижче неба»

21 травня 2021, 11:58 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 1,052 переглядів

У понеділок, 17 травня, в Івано-Франківському обласному драматичному театрі імені Івана Франка презентували документальну кінострічку Михайла Ухмана «Трохи нижче неба».

Представники Координаційної Ради ветеранів Надвірнянщини разом із керуючим сектору співпраці з учасниками бойових дій офісу соціальних послуг Надвірнянської міської ради територіальної громади Юрієм Пирожуком, а також ліцеїсти 10-х класів Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату переглянули кінокартину про 4-х легендарних Кіборгів, про долю тих, котрі пішли на небо, – військових 80-ї бригади Збройних Сил України, які загинули під час боїв за Донецький аеропорт.

Групу ліцеїстів супроводжували командир І роти, старший офіцер-вихователь полковник Віктор Шамрайов та заступник начальника ліцею з навчально-виховної роботи полковник Микола Куцань.

Глядачі з хвилюванням переглядали аматорське відео військових, відчули, що фільм «Трохи нижче неба» – це правдива героїзація. Нам не вистачає в Україні таких фільмів, які би героїзували і змушували замислитись над тим, що є своє, українське кіно, пишуть на сайті Прикарпатського ВСЛІ.

Автор ідеї та продюсер фільму – військовий Михайло Ухман. До стрічки увійшли інтерв’ю родичів та побратимів бійців, котрі загинули у Донецьку, а ще використали відео, які відзняли самі воїни під час оборони аеропорту. «Це – про внутрішній бій, про переживання матерів, про те, що саме відбувалося у стінах Донецького аеропорту. Тобто, це не якийсь екшн. Коли ти приїжджаєш в Дніпро, я вже не кажу про Івано-Франківськ, про Київ, війна взагалі не відчувається. А там, я сам до 2019 року воював, ти перебуваєш в зовсім іншій країні, акцентував Михайло Ухман і продовжив: – Цей фільм про те, що не всі мають воювати, але якщо ми не проженемо російських окупантів, не зрозуміємо біль тих, хто пережив це все, ні в Івано-Франківську, ні у Львові, ні у Чернівцях думати про благополуччя життя ми не будемо».

Матеріал для фільму продюсер збирав упродовж двох років. У 2017-му він зустрівся з кіборгами у селі Піски. Вони розповідали історії, яких не публікували у засобах масової інформації. Історія одного бійця особливо надихнула митця. «У серпні в автокатастрофі гине його дружина вагітна. Він йде воювати, свідомо шукаючи смерть. Так і говорить: «Я хочу зустрітися зі своєю дружиною, сам я не можу покінчити життя самогубством, тому хочу загинути в бою». Настільки хоробро воював цей хлопець – В’ячеслав, що ватажки терористів – Гіві і Моторола – назначали 50 тисяч доларів за його життя. Його вбили 20 січня і коли його тіло лежало біля ніг, Гіві, якщо не помиляюсь, сказав: «Вот тебе слава твоя, Слава», – розповів автор фільму.

Оператор стрічки Сергій Коновал сказав, що інтерв’ю записували з 30 людьми. У творців фільму – 40 годин розповідей родичів та побратимів кіборгів.

«Ми не можемо дати весь цей матеріал – змушені дати лише годину, щоб глядачу було комфортно дивитися. Бо це кіно важке, його треба дуже уважно дивитися. При монтажі ми не використовували закадрового голосу, тобто ми використовували всі ці кадри таким чином, що вони логічно звучать. Щоб не було суб’єктивної думки, щоб це було через призму очевидців і родичів загиблих», – наголосив Сергій Коновал, пише ТК «Суспільне Карпати».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!