Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній відзначили День Героїв України

28 травня 2021, 11:31 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 512 переглядів

День Героїв – це свято пам’яті всіх українців, котрі присвятили своє життя боротьбі за територіальну цілісність та незалежність України.

1-c

У неділю, 23 травня, у центрі Надвірної з нагоди відзначення Дня Героїв, вшанувати усіх борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської доби, гайдамаків, опришків, Січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН-УПА, Героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни, зібралося широке коло громадськості, учасники АТО, родини Героїв Небесної Сотні, а також голова райдержадміністрації Володимир Пасько, голова Надвірнянської міської ради ТГ Зіновій Андрійович, заступник голови районної ради Іван Жигалюк. Хвилиною мовчання пом`янули усіх полеглих Героїв, поклали квіти до пам’ятного знаку відомим надвірнянцям Марті і Мирону Свідрукам та до стели Героям Небесної Сотні.

Муніципальний естрадно-духовий оркестр центрального будинку культури розпочав захід виконанням Державного Гімну України. Священники відслужили панахиду за українських захисників.

«У цей день Україна згадує своїх Героїв. Тих, хто споконвіків ціною власного життя виборював свободу і незалежність нашої Батьківщини. Їх сотні тисяч, їх мільйони. На зміну одним лицарям приходять інші, готові боронити рідну країну. Велика шана і подяка», – зазначив голова РДА Володимир Пасько.

Матерям, сестрам та рідним загиблих учасників бойових дій та Героїв Небесної Сотні керівництво району та міста подарували квіти.

Зіновій Андрійович наголосив, що ціною власного здоров’я та життя у різні часи захисники України відстоювали кордони, оберігали мову і культуру, творили сильну, відкриту світові державу. – Саме завдяки їхнім старанням кожного дня усвідомлюємо, що мир, спокій та незалежність – найбільші цінності, які є в житті людини. Справжні Герої про війну знають не з книжок і не з новин. Кожен із них зіткнувся з ворогом особисто, пройшов пекло боїв, вистояв і виборов для нас право на життя у вільній країні. І кожен заслуговує на безмежну вдячність та повагу, – зазначив керманич Надвірнянської територіальної громади.

Героїв Надвірнянщини нагородили обласними грамотами, Подяками районної ради та спільними грамотами райдержадміністрації, міської й районної рад. Серед нагороджених: Віктор Максимів, Віталій Глинчак, Сергій Григорчук, Василь Гайдаш, Микола Гекманюк, Василь Шибістий, Михайло Сахарчук, Андрій Володимирович Синяк, Андрій Петрович Синяк, Юрій Марчинський, Дмитро Стефанчук, Василь Ківнюк, Василь Шуляк, Ігор Кисляк, Володимир Ковалюк, Микола Вирстюк, Віктор Бонда, Ігор Байдюк, Ігор Гаврилюк, Василь Томин, Володимир Стебеляк, Богдан Лавришин, Андрій Гекманюк, Андрій Семчук, Микола Кнігніцький, Андрій Зеленчук, Іванна Лисак, Віктор Дадак.

Свято прикрасили українські, патріотичні пісні у виконанні місцевих солістів і колективів.

Пам’ятаємо усіх, хто боровся за нашу свободу. Гордимося предками і героями сьогодення!

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!