Газета по-надвірнянськи
 

На горі Березовачка вшанували пам’ять полковника УПА Миколи Твердохліба-«Грома»

4 червня 2021, 12:43 | Рубрика: Нація Версія для друку Версія для друку 4,230 переглядів

Жителі Пасічнянської територіальної громади, які вважають своїм обов’язком вшановувати національних Героїв України та вояків УПА, котрі всіма силами наближали народження Самостійної Української Держави, здійснили сходження на гору Березовачка, щоб віддати шану пам`яті командиру 4-ї ВО «Говерля» УПА Миколі Твердохлібу на псевдо «Грім» та його дружині Ользі Герасимович, які 67 років тому, 17 травня 1954-го, на висоті 1350 метрів прийняли останній смертний бій у криївці на схилах цієї гори, що знаходиться між населеними пунктами Максимець і Бистриця.

Організував заплановане сходження відділ культури управління освіти, культури, молоді і спорту Пасічнянської сільської ради, а взяли участь – голова Пасічнянської сільської ради Андрій Гунда, старости Зеленського і Битківського старостинських округів Василь Осташук та Олег Юрчилюк, т. в. о. начальника відділу культури Олексій Томин, депутат Пасічнянської сільської ради Оксана Лавринович, директор Черниківської гімназії Іван Мельник, директор КП «Лісовик» Дмитро Онуфрак, завідувач бібліотеки Пасічнянської сільської ради Надія Осташук, директор Черниківського сільського клубу Галина Яремчук, а також Онуфрак Іванна, Ігор Загайкевич та представник ПЗ «Горгани» Василь Яремчук .

Після непростого підкорення гірської вершини учасники, незважаючи на дощову погоду, щирою молитвою і виконанням Державного Гімну віддали шану одному із останніх повстанських командирів УПА та всім тим, котрі у той трагічний день загинули від рук енкаведистів. Директор Черниківського сільського клубу Галина Яремчук присвятила пам’яті полковника «Грома» патріотичного вірша.

Олексій Томин, один із натхненників сходження, подякував всім, хто відгукнувся на ініціативу очолюваного ним відділу культури, та висловив сподівання, що прийдешнього року, у наступне сходження на Березовачку до патріотичної акції доєднається більше бажаючих, «…адже ми маємо завжди пам’ятати про наших Героїв, маємо їх вшановувати та передавати з покоління у покоління знання про ці історичні події, які відбувалися у нашій місцевості у 40- 50-і роки минулого століття».

Працівник природного заповідника «Горгани», на території якого розміщений бункер «Грома», Василь Яремчук розповів про історію відновлення криївки, яке розпочали патріоти нашого краю ще наприкінці 1980-х років з ініціативи Михайла Зеленчука, котрий був одним з учасників будівництва бункера у 1953-му, та про оновлене відкриття криївки у 1992 році.

Ще довго на вершині Березовачки, на місці останнього бойового хрещення із ворогом полковника УПА Миколи Твердохліба та його дружини Ольги Герасимович, лунали національно-патріотичні пісні, що вкотре доказує – пам’ять про Героїв України, які своїм подвигом та самопожертвою приблизили становлення Незалежної України, вічно шануватимуть і теперішні, і наступні покоління, повідомляє «Громада Пасічна».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!