Газета по-надвірнянськи
 

Шана Героям Закарпатської Січі на Яблуницькому перевалі

18 червня 2021, 10:36 | Рубрика: Нація Версія для друку Версія для друку 4,109 переглядів

Ще не вмерла Україна і не вмре ніколи, бо її охороняють відважні соколи. Україну охороняли завжди відважні воїни і клали на вівтар визволення свої молоді голови.

УПА

Учасники пам`ятного віча (зліва направо): Ірина ТВЕРДОХЛІБ, Катерина ЕРСТЕНЮК, Іван САЛИГА, Оксана ІВАСИК, Василь ТЕЛЕПЧУК, Євдокія НЕПЕЛЯК, Ярослав ЮРЦИНЮК, Дарія ЙОСИПЕНКО, Ірина ПАСТУЩАК, Михайло ОСТАШУК.

Неділя, 13 червня, запам`яталася поминальною панахидою та вшануванням Героїв Закарпатської Січі на Яблуницькому перевалі. Багатолюддям із сусідніх сіл, а також із Закарпатського та Прикарпатського краю у цьому героїчному місці пом`янули наших героїв. У почесній варті стояли сивочолі ветерани і молоді братчики УПА. Відмовлені молитви, патріотичні промови голови Поляницької сільської ради Миколи Поляка та голови Ясінянської селищної ради Андрія Делятинчука, а також художні виступи. Низький уклін і квіти принесли до могили представники влади та молоді патріоти.

Подруга Марія Солоджук, секретар Всеукраїнського Братства ОУН-УПА та журналістка Івано-Франківського радіо «Дзвони», запитала учасників пам`ятного віча «Що для вас Україна?». А у відповідь пролунало – «Земля, на якій ми живемо; герої, які віддали своє життя за Україну; Герої Небесної Сотні; відважність і мужність воїнів АТО; моя сім`я, мова!».

Тішило нас, вояків УПА, те, що школярі називали імена Героїв України Степана Бандеру, Романа Шухевича, Євгена Коновальця, 130-ту річницю з дня народження якого вшановуємо у ці червневі дні, Михайла Грушевського.

Подруга Марія Солодчук уміло поєднала у своєму слові християнську духовність і героїчність українського народу «Я є світло світу. Хто йтиме за мною, той не блукатиме у темряві, а матиме світло життя», «шукаймо світло у побудові Української Держави і єднаймося навколо української національної ідеї, втілюючи у життя принципи християнської моралі». Згадала, що Мати Божа промовляє нам: «Пробуджуйте душі, що в дрімоті» і кличе нас бути місіонерами та господарями на рідній землі.

«Спіть, герої, спіть» співала потужним та водночас мелодійним голосом пані Оксана Івасик із Фитькова і цей спів лунав над горами, над Карпатами, над Україною. Спіть спокійно, наші воїни-визволителі! Ваша героїчна естафета – у надійних руках.

Михайло ОСТАШУК,

член Надвірнянської

станиці Братства ОУН-УПА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!