Газета по-надвірнянськи
 

Уляна Кравченко та Іван Франко: історія взаємин

25 червня 2021, 11:30 | Рубрика: Літературне дослідження Версія для друку Версія для друку 4,859 переглядів

Серед повернутих із забуття українських персоналій, творчу спадщину яких незаслужено забули, привертає увагу особистість Уляни Кравченко (1860-1947) – громадсько-культурної діячки Галичини на межі ХІХ-ХХ століть, педагога, багатогранної творчої постаті, яка поєднала талант поета, прозаїка, публіциста та перекладача.

Уляна Кравченко (творчий псевдонім письменниці Юлії Шнайдер) народилася у Миколаєві на Львівщині у родині німецько-українського походження, але у своїй творчості вона залишилась відданою українському слову. Її поетичні твори друкували на сторінках часопису «Жіноча доля». Мала декілька виданих збірок, серед яких автобіографічна повість «Хризантеми» (Чікаго, 1961). Із небагатьох виданих її творів деякі втратили назавжди.

Про Уляну Кравченко та вплив на її творчість Івана Франка під час зустрічі у центральній публічній бібліотеці розповіла дослідниця творчості У. Кравченко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри філології Коломийського інституту Прикарпатського університету, авторка монографії «Художнє мислення Уляни Кравченко» Галина Волощук. Вона вперше в українському літературознавстві зібрала і комплексно висвітлила особливості художньої творчості Уляни Кравченко. У невимушеній затишній атмосфері за філіжанкою кави Галина Волощук також розповіла про життя письменниці, особливості її таланту, про своє захоплення її творчістю, а також торкнулися теми особистих стосунків письменниці із Іваном Франком. Тележурналістка Світлана Гаєвська як модератор зустрічі вміло повела розмову, вибудовуючи на тлі поставлених запитань загальну постать Уляни Кравченко. Присутні висловили велику вдячність Галині Волощук – дослідниці її творчості, яка справді заслуговує на повернення із забуття, зокрема, внесення для вивчення у шкільну програму, перевидання, адже не кожна бібліотека у своїх фондах має видання письменниці, а лірика, проза, поезія у прозі, мемуари, драматургія Уляни Кравченко – це цілісний і самобутній художній феномен.

Галина ВОЛОШИН,

директорка ЦМПБ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!