Газета по-надвірнянськи
 

В одну мить ми всі відчули себе медиками

18 червня 2021, 11:37 | Рубрика: Професійне, Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,167 переглядів

медики

Напередодні професійного свята медичних працівників ми вирішили оглянутися на непростий рік їхньої роботи та проаналізувати, як змінилася галузь за цей час. І хоч період від червня минулого року до сьогодні був дуже непростим для української медицини загалом, а для медиків Надвірнянщини, зокрема, маємо і багато позитивних моментів для нашої громади.

Як стверджують самі медики, вони, перш за все, отримали неоціненний досвід роботи в умовах напруженого графіка захворюваності, коли і кількість пацієнтів, і навантаження на персонал, і діагностичні системи значно перевищували середньостатистичне.

Як розповідають медики, цей час став випробуванням – системи охорони здоров’я, власних сил, а ще людяності, адже у критичні моменти довелось справді важко втримати межу між виконанням обов’язків, співчуттям і людським болем. «Ковід нас точно зблизив: усю медичну галузь і наш колектив зокрема, – ділиться в. о. директора КНП «Надвірнянська ЦРЛ» Сергій Ємельянчук.

– У нас майже ніхто не пішов у відпустку і не звільнився з роботи, і це ще тоді, коли держава не гарантувала жодних доплат за лікування COVID-19. Ми сприймали це як виконання обов’язку. Ще один позитивний момент – це покращення матеріально-технічної бази лікарні. Ми закрили повністю потребу в рентгенологічному обладнанні, на 70% оновили УЗД-обладнання, отримали дефібрилятори, монітори пацієнта для кожного ліжка в реанімаційному відділенні, апарати ШВЛ. Усього зараз достатньо», – підсумовує Сергій Ємельянчук.

Завдяки тому, що КНП «Надвірнянська ЦРЛ» є опор­ною лікарнею, протягом останнього часу вдалося справді багато зробити для її розвитку. І належне тут треба віддати не тільки спрощеній процедурі закупівель медичного обладнання, необхідного для подолання пандемії коронавірусу SARS-CoV-2, але й хорошому менеджменту і постійній допомозі місцевої влади та злагодженій співпраці очільника громади Зіновія Андрійовича, голови райдержадміністрації Володимира Паська та голови районної ради Олександра Кеніза.

IMG_0604

Спільними зусиллями вдалося відкрити оновлене приймальне відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги КНП «Надвірнянська ЦРЛ». Комплексну реалізацію проєкту з модернізації та осучаснення приймального відділення проведено у рамках програми «Велике будівництво».

«Більше, ніж протягом шести місяців тривали ремонтні та монтажні роботи, придбання якісного медичного обладнання для того, щоб у нашій лікарні працювало сучасне, майже втричі більше від попереднього, приймальне відділення, – наголосив на відкритті голова Надвірнянської міської ради Зіновій Андрійович. – Кожен ранок – у робочі та вихідні – починався з медицини: чим допомогти, як посприяти, що зробити вже і зараз. Зізнаюся, що вже почав відчувати себе медиком – не за дипломом, а за розумінням процесів, які відбуваються в українській медицині сьогодні, і відчуттям відповідальності через навантаження, з яким справляються наші лікарі, медсестри, лаборанти й санітари», – поділився очільник громади.

Уже сьогодні Надвірнянська лікарня входить до «п’ятірки» кращих в Україні стаціонарів, що динамічно розвиваються, та посідає друге місце в країні за кількістю підписаних договорів із Національною службою здоров’я України. «Коли ми не могли законтрактувати якийсь пакет, бо не вистачало обладнання, то тут плече підставила місцева влада і на лікарню тоді виділили майже 3 мільйони гривень», – розповідає в.о. директора КНП «Надвірнянська ЦРЛ» Сергій Ємельянчук. А це означає, що все придбане та отримане обладнання – комп’ютерний томограф, апарати ультразвукової діагностики, штучної вентиляції легень, рентген-апарат, комплект ендоскопічного обладнання, лабораторне обладнання – уже зараз дало результат, який сприятиме розвитку медицини у Надвірнянщині та дозволить забезпечити достойну заробітну плату медиків. І найголовніше – пацієнти отримуватимуть послуги кращої якості, адже тепер усі необхідні обстеження можна провести на місці, вчасно встановити діагноз та скерувати пацієнта у відповідні профільні відділення, а за необхідності – розпочати лікування хворих безпосередньо на місці.

3333333333333

Зусилля місцевої влади на цьому не зупинилися, адже саме завдяки активній позиції дирекції лікарні, керівництва Надвірнянської територіальної громади та за сприяння обласної державної адміністрації і голови ОДА Андрія Бойчука вдалося домовитися про виділення 6 млн. 410 тис. гривень на спорудження власної кисневої станції для медзакладу та забезпечення централізованої подачі кисню. Такого фінансування не отримала жодна інша районна лікарня області, тож справді можемо констатувати, що розвиток сучасної медицини сьогодні є одним із пріоритетів Надвірнянської громади.

«Зізнаюся щиро, я використав усі свої зв’язки, щоб наша лікарня таки отримала необхідне фінансування, адже часто саме кисень давав медикам час, щоб урятувати життя. І коли йдеться про гроші для необхідної справи, то я завжди кажу, що вони є – їх просто треба знайти!, – поділився у розмові міський голова Зіновій Андрійович. – Розвиток медицини у нашій громаді – запорука фінансових надходжень у майбутньому, адже якісні медичні послуги підтягуватимуть пацієнтів не лише з Надвірнянського району. Бачу великі перспективи, щоб залучати до нас на лікування пацієнтів із громад, де лікарні є меншими і не можуть надати всіх необхідних послуг. А в нас усе в одному місці».

Зміни торкнулися не лише лікарні, яка лікує пацієнтів із COVID-19. Створення єдиного педіатричного простору на базі КНП «Дитяча лікарня Надвірнянського району» – ще одне завдання, яке громада ставить перед собою в медичній галузі.

Ремонтні роботи помітно змінили приміщення цієї лікарні, але важливіше, що функціонування самого закладу буде іншим. Для початку – усі обстеження та діагностику виконуватимуть на першому поверсі закладу, що забезпечить зручність маленьким пацієнтам, підвищить якість огляду та скоротить час на обстеження одного відвідувача, адже все буде поруч. Саме таким і є принцип єдиного педіатричного простору.

В.о. директора лікарні Іван Бізіля розповів про нові пакети послуг, які надаватиме дитяча лікарня після відкриття оновлених приміщень. «Наша мета – створення комфортних умов для маленьких пацієнтів, – пояснює керівник дитячої лікарні. – Ми підписали п’ять пакетів медичної допомоги з НСЗУ, зокрема, це – амбулаторна допомога, стаціонарна допомога без проведення хірургічного втручання, паліативна стаціонарна допомога, створена мобільна мультидисциплінарна бригада та відділення первинної медичної допомоги. Завдяки особистій ініціативі Зіновія Мирославовича Андрійовича та депутатського корпусу Надвірнянської міської ради ми отримали на ремонт 600 тисяч гривень із місцевого та ще 300 тисяч гривень з обласного бюджетів», – наголосив Іван Бізіля.

Уже цього року дитяча лікарня дуже змінилася: приміщення оновлене, лікарі працюють у кращих умовах. Зокрема, тут трудяться 31 лікар, 65 медсестер, 27 молодших медичних сестер, 10 працівників обслуговуючого персоналу.

– Благодійно заклад отримав монітор пацієнта для приймального покою, два дитячі ліжечка для педіатричного відділу, переносний ЕКГ-апарат, протипролежневий матрац та багато іншого, адже доброчинці йдуть туди, де бачать зміни.

Первинна ланка медицини зараз на завершальному етапі реформування, коли процеси чітко налагоджені й працюють. А нещодавно розпочав роботу новий кабінет лабораторної діагностики в амбулаторії ЗПСМ №2 (педіатричній) Надвірнянського некомерційного центру первинної медичної допомоги. Кабінет оснащено гематологічним аналізатором, фотометром, лабораторною центрифугою, медичним інкубатором (термостатом) та всіма необхідними розхідними матеріалами.

Усе обладнання придбано за кошти, отримані від Національної служби здоров’я України на розвиток закладу. Загальна сума – 278,6 тис. грн. Обстеження є безкоштовними завдяки програмі медичних гарантій. Як каже очільниця КП «Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Емілія Сем’янів, рік виявився дуже непростим для всіх медиків. «Ми працювали з жителями, лікували тих, котрі хворіли у легшій формі, та постійно мали контакт із коронавірусом, тож не дивно, що наші лікарі, медсестри і навіть немедичний персонал хворіли. Хочу підкреслити, що ніхто не ховався від обов’язків, не звільнився, усі відпрацювали сумлінно і надавали професійну допомогу. А зараз у нас також гаряча пора – час вакцинації: працюють стаціонарні пункти щеплень і мобільні бригади, тож робота триває», – наголосила Емілія Сем’янів.

Одними з перших, котрі зіткнулися з викликами, пов’язаними з COVID-19, є працівники екстреної медицини. Як каже завідувачка Надвірнянської станції екстреної швидкої медичної допомоги Марія Омелян, бригади іноді за день проїжджали по 300-350 кілометрів, довозячи хворих в усі куточки нашої «червоної» на той час області і навіть на Львівщину у військовий госпіталь. «Іноді наші бригади їхали на звичайний виклик, а потрапляли до хворих на коронавірус. У перший місяць ми не були готовими до такої складної хвороби, бо нам не вистачало захисних костюмів, а саме наші працівники першими контактували з хворобою. Тут я щиро хочу подякувати Зіновію Андрійовичу за всю ту допомогу, яку ми отримали. Він фактично вдягнув нас «із ніг до голови». Дякую також нашому Центру, бо з області ми отримали згодом усі необхідні засоби захисту, розхідники, а найголовніше – повністю обладнаний киснем, дефібрилятором і апаратом ШВЛ автомобіль для транспортування хворих. Я щиро вдячна кожному працівникові, що не пішов у відпустку чи на лікарняне, незважаючи на шок, спровокований таким стрімким ростом захворюваності. Ми працювали справді так інтенсивно, що після дня в захисних костюмах не було жодного клаптика сухої тканини на наших медиках і водіях. Цей рік точно зробив нас сильнішими і досвідченішими», – підсумовує Марія Омелян.

І хоч у медичній галузі все ще є проблеми, їх вирішення потребує лише коштів. Розуміємо, що з часом усе налагодиться, адже головний ресурс медичної галузі – віддані та досвідчені працівники, які знають свою роботу і відповідально її виконують.

«Я щиро дякую кожному медичному працівникові, кожному меценату, благодійникові і волонтеру, який долучився до спільної боротьби нашої громади не проти хвороби, а за життя, – каже Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. – Хай береже Бог кожного свого ангела в білому халаті!»

І ми дякуємо всім медикам за рік невтомної боротьби, тисячі врятованих життів і за те, що в непростих умовах залишаєтеся надійною опорою кожного з нас. Із Днем медичного працівника!

 Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!