Газета по-надвірнянськи
 

Вітаємо із 25-літтям Музей Марійки Підгірянки!

18 червня 2021, 11:01 | Рубрика: Професійне, Свята Версія для друку Версія для друку 1,027 переглядів

Воістину гасло «Придбати, зберегти, показати» стало тією провідною Зорею непростого шляху становлення літературно-краєзнавчого Музею Марійки Підгірянки в її родинних Білих Ославах завдяки багаторічній скрупульозній наполегливій і по-сільському, і по-горянському титанічній, мало не щоденній та щогодинній праці його нинішнього завідувача Василя Левицького.

Білі Ослави на Прикарпатті, в Україні й у світі пізнають за Марійкою Підгірянкою, віддаючи їй шану і повагу, а заодно й селові, його працьовитим та діловитим людям. А Музей пізнають, відвідують, голосять про нього завдяки Василеві Левицькому, котрий перейняв дослідницьку естафету у свого старшого колеги-учителя Василя Слезінського, залучаючи десятки-сотні дослідників, шанувальників, популяризаторів творчості Марійки Підгірянки.

Упродовж свого понад 30-ліття «Народна Воля» опублікувала про Марійку Підгірянку мало не півтисячі розвідок-статей, фотоінформацій, репортажів Василя Левицького – нашого постійного (із перших днів виходу у світ часопису!) автора, члена НСЖУ, лауреата обласної просвітянської премії ім. Марійки Підгірянки та районних премій ім. Надії Попович і Юрія Шкрумеляка, автора й упорядника майже двох десятків перевиданих її творів та видань про неї.

Як би хотілось і щиро бажалося, аби молоде покоління, педагоги, учнівство, шанувальники красного письменства і музейної справи бодай на якусь йоту (але помітну й знакову!) перейнялися отим нервом, відчуттям і приналежністю та відповідальністю, любов`ю й допитливістю до Марійчиного Слова і Музею, якими упродовж чверть віку пульсує життя, і громадське і громадянське завзяття Василя Левицького.

Щиро вітаємо, захоплюємося творчістю славної землячки, феноменом її Музею та його завідувача!

Великої Вам енергії духу та ще довгого й величного творчого серцебиття для ще кріпкішого утвердження у віках справи українства!

З пошаною

«Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!