Газета по-надвірнянськи
 

Поетичний бенефіс «Перлини душі Марії Яновської»

30 липня 2021, 11:43 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 2,967 переглядів

Колись давно маленька дівчинка писала вірші і мріяла, що колись їх надрукують, хоча б у газеті… Час до здійснення мрії був довгий, сповнений життєвими тривогами, хвилинами щастя і розпачу.

Сьогодні за плечима Марії Яновської сім поетичних збірок та дві збірки віршів для дітей. Її твори друкувалися у багатьох всеукраїнських літературно-художніх виданнях, літературних альманахах, на сторінках періодичних видань та в колективних збірках. У цьому році вийшла друком книга пам`яті про полеглих бійців у війні на сході України «Герої. Пам’ять. Поезії», де поруч із творами інших поетів України є поезії Марії Яновської, а у видавництві «Твори» (Вінниця) сьома збірка її поезій «Подаруй мені щастя».

Марія Яновська народилася і проживає в селищі Ланчин. Із 2017-го – член літературної студії «Бистрінь» ім. Н. Чира. Поетеса – учасниця різних літературних конкурсів, зокрема, переможець конкурсу «Зимової поезії», організованої редакцією газети «Гарний настрій» (2019). Результатом співпраці з композитором М. Ведмедерею є співаник «Я чую музику душі». Багато її віршів стали піснями і звучать на сцені, має декілька аудіо-альбомів із записами її поезій. Поетичні твори вирізняються мелодійністю та силою емоцій, вони ведуть лабіринтами квітів і людських почуттів, у них сила та дух Карпатського краю і любові до матері, родини, України.

1 липня у Надвірнянській центральній публічній бібліотеці відбувся творчий бенефіс Марії Яновської та презентація нової збірки«Подаруй мені щастя». Краса Карпат, людські долі та почуття, суспільні події, філософські роздуми – це ті теми, яких торкнулося перо поетеси і вилилося на сторінки нової книги. Збірка поезій «Подаруй мені щастя» містить п’ять розділів, розділених за змістом. Поруч із пейзажно-інтимною лірикою та філософською поезією розміщені вірші-посвяти та вірші, що стали піснями. Присутні поринули у світ поетичного слова, яке емоційно й талановито відтворила керівник народного аматорського драматичного колективу «Веретено» міського будинку культури Галина Чуревич. Звучали поезії в авторському виконанні та в мелодійних аудіо-записах віршів Марії Яновської у виконанні редактора газети «Гарний настрій» Юлії Мельник.

Хвилини творчої зустрічі із шанувальниками книги та поезії злетіли швидко. Для читачів бібліотеки Марія Яновська подарувала декілька збірок поезій, а присутні мали можливість придбати книги з побажаннями від авторки.

Галина ВОЛОШИН,

директорка Надвірнянської центральної міської

публічної бібліотеки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!