Газета по-надвірнянськи
 

День вартових національних природних ресурсів

6 серпня 2021, 11:19 | Рубрика: Акцент, Природа Версія для друку Версія для друку 4,119 переглядів

Природа нашою краю невід’ємно пов’язана з мальовничими куточками країни – заповідними територіями, які зберігають природні ресурси, відновлюють людину, даючи їй більше сил та натхнення.

З метою підтримки природно-заповідної справи, враховуючи істотний внесок фахівців та професіоналів, небайдужих людей до сьогодення і майбуття стану нашої природи, на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища, 18 серпня 2009 року Президентом України згідно з Указом № 629/2009 встановлено професійне свято працівників природно-заповідної справи, який щорічно відзначають 7 липня.

Завдяки працівникам природно-заповідної справи щодня розвиваються збережені ними території. Власне, справа, якій природоохоронці присвятили життя, це важливий напрям природоохоронної діяльності, покликаний зберігати та дбайливо використовувати унікальні й типові куточки природи.

  • Природним еталоном недоторканої природи є природний заповідник «Горгани», а букові праліси на його території включені до об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи».

Єдиний на Прикарпатті заповідник створений не тільки для збереження генофонду, але є об’єктом для проведення наукових досліджень та екологічного виховання. Наполеглива сумлінна праця колективу дає змогу з гідністю виконувати завдання, забезпечувати розвиток природоохоронної установи та збереження для наступних поколінь перлини Карпат.

У цей святковий день бажаємо всім, хто закоханий у природу, натхнення, вагомих результатів діяльності, міцного здоров’я, добробуту, душевної гармонії, успіхів у нелегкій та важливій природно-заповідній справі!

Ярослав ПЕТРАЩУК,

директор природного заповідника «Горгани».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!