
Тридцятирічний ювілей у Надвірнянщині Україна зустріла комфортною погодою з першим післядощовим осіннім відтінком. В усіх церквах міста і району відправили Службу Божу. На майдан Тараса Шевченка у райцентрі вирушали й організовано, святковими колонами силовики, рятувальники, військові ліцеїсти у супроводі оркестру, і групами, і поодинці.


Під мелодію Кобзаревих «Думи мої, думи» до пам`ятника Великому Тарасові владні посадовці з громадськими активістами поклали квіти. Покладання вінків шани до стели Героїв Небесної Сотні та меморіального знаку загиблим добровольцям супроводжувала скорботна мелодія «Пливе кача». У низькому поклоні схилилися голови краян під час хвилини мовчання.
Основні урочистості відбулися на центральній сцені, облаштованій навпроти адміністративного приміщення районної влади, куди й вирушили святковою ходою на чолі з духовим оркестром центрального міського будинку культури.
Чи не вперше за останні роки відзначення Дня Незалежності традиційну молитву за Україну склали до Всевишнього священники УГКЦ, ПЦУ і римо-католицької церкви .

До учасників ювілейної імпрези звернувся голова РДА Володимир Пасько, котрий, зокрема, сказав:
– Великою ціною далася Незалежність нашої держави. Водночас нині чітко усвідомлюємо яку непросту ціну нам потрібно заплатити, щоб втримати цю Незалежність. Нині згадуємо тих, котрі поклали своє життя на вівтар свободи і волі. Висловлюємо слова подяки тим, котрі і нині підтримують наш спокій і мир. Ми – сильні у своїй вірі, в усвідомленні того, що ми – незалежні та єдині.
Олександр Кеніз, голова районної ради, у вітальній промові зазначив:
– Нам судилося стати учасниками творення новітньої української держави, втілювати одвічну мрію нашого народу. Це – велика честь і велика відповідальність перед власним сумлінням, перед прийдешніми поколіннями. Саме від кожного з нас залежить якою буде наша держава, як житимуть наші діти, онуки і правнуки. На 30-ту річницю своєї Незалежності Україна змушена вести війну з імперською Росією за свою територіальну цілісність, відстоюючи права та свободи наших громадян. За нашу державність і єдність проливають кров кращі сини. Нині перед нами – велике завдання наповнити Незалежність країни справжнім змістом, докласти максимум зусиль та праці для її зміцнення і розвитку. Закликав посадовець добрими справами разом примножувати велич і могутність нашої держави, консолідувати усі сили на процвітання Надвірнянщини та всієї України.
– Із Днем Незалежності, Україно! Тебе вітаємо! Піднімися! Борися до кінця за чисте, світле й мирне небо, за краще майбутнє! Згадаймо тих героїв, які відійшли у небуття! Які рятують Україну ціною власного життя! – Такими поетичними рядками розпочав свій виступ Зіновій Андрійович, звертаючись до представників об`єднаної громади, вояків російсько-української війни, всечесних отців. Українська незалежність – це здійснення багатовікової мрії не одного покоління українців, підкреслив він, висловлюючи найщиріші побажання кожному присутньому на святі. Подякував військовим, медикам, волонтерам, добровольцям, які знають, що держава починається з кожного, з добрих справ.
Богдан Березицький повідомив зі сцени, що старенький прапор – безмовний свідок історичних подій як унікальну реліквію та свою авторську книгу про становлення демократичних процесів у нашому краї передасть у Музей історії Надвірнянщини.

Завідувач сектору співпраці з учасниками бойових дій офісу соціальних послуг міської ради Юрій Пирожук, передусім, звернувся до своїх побратимів, вітаючи з ювілейним днем народження країни. Наголосив, що історія відбувається саме зараз, оскільки її пишемо ми: своїми діями, вчинками. Він висловив тверде переконання, що у двобої з російським окупантом Україна здобуде перемогу. Бо ми – нащадки славних героїв. І наші діти та онуки мають жити у мирній і квітучій державі.
Керівники районної і міської влади вручили медалі «30 років Незалежності України» від імені Надвірнянської міської ради широкій плеяді краян, які представляли різні сфери життєдіяльності. Серед них, зокрема, учасники перших демократичних процесів, лідери громадської думки, освітяни, медики, представники культури, підприємці, спортсмени, військовослужбовці, журналісти, правоохоронці, рятувальники, комунальники… Словом ті люди, які своєю щоденною працею упродовж трьох десятиліть довели, що для них любити Україну – то не просто лозунг, а спосіб життя.


Розмаїту концертну програму разом із ведучими Ганною Халак і Галиною Чуревич представили: Ірина Ільків, Леся Боднарук, муніципальний естрадно-духовий оркестр ЦМБК (кер.Богдан Курілець), Віктор Чудновський, ансамблі «Скарбниця» із Гвозда, «Феєрія» з Молодкова, де керівниками відповідно Любомир Боднарук та Назарій Тимків, стримбівчанка Ольга Сабадаш, «Гвіздецькі газди», дует у складі Аліни та Марії Пилип`юків, Наталія Мандзюк, Уляна Пилип`юк, «Бистрянка» під рудою Мар`яни Романишин, дует Наталії та Юлії Остап`юків, Юлія Буній, оркестр «Козакові струни» (кер. і солістка Світлана Коноваленко), Світлана Павлишин, Христина Хабайлюк, «Веретено» Галини Чуревич.


А також квартет «Легіт» із Віктором Чудновським, Анастасія Рудик, муніципальний оркестр народної музики «Аркан» Сергія Орла під керівництвом Володимира Остап`юка, народний аматорський ансамбль танцю «Водограй» палацу культури Надвірнянського автотранспортного коледжу НТУ на чолі з Іванною Микитин. Завершував феєрверк талантів переможець «Голосу країни» Сергій Лазановський.






І високою патріотичною поезією, і задушевною піснею, і запальним танцем та дзвінкою мелодією стверджували:
Україно величава,
Ти для нас – єдиний дім.
Тобі – 30, Ти – держава!
Розквітай на радість всім!
Неподалік сцени у самісінькому центрі міста святково причепурилося і працювало фольклорне подвір`я, яке презентували працівники клубних установ старостинських округів Надвірнянської територіальної громади, а це – Назавизівський, Лоївський, Парищенський, Ліснотарновицький, Гвіздський, Краснянський, Стримбівський, Молодківський та Верхньомайданський.
У спеціальних наметах майоріли квіти, яскравіли виставки вишивок, вироби народних умільців, картини, виступали майстри та аматори народного мистецтва. А ще приємні запашні аромати унікальних старовинних та страв національної української кухні, звареними-спеченими-насмаженими умілими руками файних сільських ґаздинь, притягували людей, мов бджілок до меду, до своїх багатих столів, аби насолодитися-запричаститися цими неперевершеними стравами. Тут весело та майстерно грали музики на народних інструментах, співали українських пісень і пританцьовували.

Стримбівський…

…Верхньомайданський,..

…Молодківський,..

…Парищенський,..

…Ліснотарновицький,..

…Гвіздський,..

…Краснянський…

… і Назавизівський.
- Як ділиться враженнями художній керівник БК Уляна Пилип`юк: «Що ж так привабило гостей до Молодкова? Напевно, гурбанці солі, виварені з Молодківської сировиці? Бо в народі кажуть, що сіль також притягує людей… Але це все припущення. Насправді ми безмежно раді, що нашу палатку відвідало так багато гостей (шкода, що не встигли всіх зазнимкувати). Щиро тішимося, що привернули до себе увагу і поважних гостей. Щиро дякуємо за відвідини усім. Ми старанно готувались і приємно, що наші старання оцінені».
Представники кожного округу нашої великої дружньої громади висловили щирі привітання із 30-річним Днем Незалежності України та побажали і селянам, і містянам радості, успіхів, добра, здоров`я, любові до України та миру.
Не менш зацікавлено дорослі і діти споглядали виставку творчих робіт учнів Надвірнянської дитячої художньої школи під назвою «Україна – це я» та досвідченої мисткині пензля надвірнянки Галини Петрової. Кожна художня робота – натюрморт, пейзаж, декоративна композиція, квіти, іконопис, фігура людини у національному вбранні тощо, виконана у різних стилях, причаровувала своєю неповторністю, красою, тематикою та технікою виконання.


Урочиста мить національного свята на майдані Шевченка підходила до завершення. Та сумувати жителям і гостям не довелося, оскільки друга частина забави продовжилась уже у зоні відпочинку ім. Н. Яремчука. Драйвова музика гурту «Медовий полин» та пісні солов`їною мовою заслуженої артистки України Світлани Весни прохолодний вітерець ген-ген розносив понад горою, озерами й рікою та всією Надвірною, а нічна дискотека додала її шанувальникам неабиякого запалу, енергії та веселощів, що й дощ не став їм на заваді.
Леся ДУТЧАК,
Ілона ПАВЛЮК (текст),
Іван ГРИДЖУК (світлини)
«Народна Воля».