Газета по-надвірнянськи
 

Сучасну лікарську амбулаторію відкрили у с. Пнів

20 серпня 2021, 11:30 | Рубрика: Медицина, Реформи Версія для друку Версія для друку 4,579 переглядів

17 серпня, напередодні відзначення 30-ї річниці Незалежності України, у с. Пнів Пасічнянської територіальної громади урочисто відкрили новозбудовану амбулаторію загальної практики сімейної медицини.

амбул

Сучасна амбулаторія, генеральним підрядником будівництва якої виступило Долинське БМО «Райагробуд», побудована у рамках державної програми «Доступна медицина». На її будівництво скеровано 8 млн. 170 тис. грн. (90 % – кошти державного бюджету, 10 % – 817 тис. грн. – співфінансування з бюджету Пасічнянської сільської ради).

На відкриття амбулаторії завітали народний депутат України Василь Вірастюк, керівник апарату Івано-Франківської ОДА Ірина Тимчук, в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Дзьомбак, голови Надвірнянських РДА і районної ради Володимир Пасько та Олександр Кеніз, голова Пасічнянської сільської ради ТГ Андрій Гунда, директор і заступник директора КП «Пасічнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Оксана Лавринович і Тарас Накладюк, медичні працівники КП «ПНЦПМД», голова Переріслянської сільської ради ТГ Володимир Молдавчук, депутати Івано-Франківської обласної, Надвірнянської районної та Пасічнянської сільської рад, старости Битківського, Зеленського та Пнівського старостинських округів Олег Юрчилюк, Василь Осташук, Василь Гладиш, громадські активісти і жителі територіальної громади.

Ведуча урочистого заходу, художній керівник Пнівського сільського будинку культури Галина Пуканюк запросила всіх присутніх до загальної молитви за здоров’я всіх працівників новозбудованої амбулаторії. Молитву провели й освятили приміщення АЗПСМ отець-декан Пнівського деканату Коломийської єпархії УГКЦ Богдан Михайлина та адміністратор церкви УГКЦ Непорочного Зачаття Діви Марії с. Пнів о. Микола Костик.

Пасічнянський сільський голова Андрій Гунда, вітаючи присутніх з такою визначною подією у житті громади, зазначив, що, крім відкриття амбулаторії в с. Пнів, до якого громада йшла впродовж двох останніх років, відбулася ще одна хороша подія – 17 серпня 2021 року проведений тендер із будівництва АЗПСМ у смт. Битків, яка стане вже третьою амбулаторією нового типу в Пасічнянській ТГ (амбулаторію у с. Зелена відкрили у квітні). «Ми рухаємося до того шляху, щоб жителі нашої громади мали можливість кожного дня прийти до свого сімейного лікаря та обстежитися, адже первинна медицина створена для того, щоб пацієнт при обстеженні у лікаря міг виявити хворобу ще на початковій стадії».

IMG_4859

Андрій Гунда від імені адміністрації Пасічнянської сільської ради вручив Подяки за вагомий внесок та плідну співпрацю для побудови АЗПСМ в с. Пнів Івано-Франківській ОДА, голові Надвірнянської РДА Володимиру Паську, голові Надвірнянської районної ради Олександру Кенізу, адміністрації КП «Пасічнянський «НЦПМД», підряднику Петрові Триніву, КП «Лісовик» та працівникам із благоустрою Пасічнянської ТГ, депутатському корпусу Пасічнянської сільської ради.

Народний депутат України Василь Вірастюк висловив сподівання, що працівникам у цьому медичному закладі працюватиметься легко та затишно, пацієнтів буде мало, а жителям громади побажав не хворіти і бути здоровими.

Голова РДА Володимир Пасько побажав, аби в новій амбулаторії місцеві жителі відчували, що про їхнє здоров’я турбуються, а якісна медична послуга стала ближчою. «Сьогодні держава робить усе для того, щоб значно покращити якість медичних послуг у сільській місцевості. І відкриття цієї амбулаторії є яскравим доказом цього», – зазначив він.

До привітань доєдналися інші почесні гості – керівник апарату Івано-Франківської ОДА Ірина Тимчук, в.о. директора департаменту охорони здоров’я апарату ОДА Володимир Дзьомбак, голова районної ради Олександр Кеніз, директор КП «Пасічнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» Оксана Лавринович, голова Переріслянської сільської ради ТГ Володимир Молдавчук, громадський активіст, екс-заступник голови Надвірнянської РДА Богдан Зеленчук, староста Пнівського старостинського округу Василь Гладиш.

Гості вітали Пасічнянську територіальну громаду з відкриттям амбулаторії та бажали медикам нововідкритої медичної установи плідної роботи та задоволених пацієнтів.

Учасники аматорського мистец­тва Пнівського сільського будинку культури дарували музичні та гумористичні номери, зокрема, жіночий вокальний колектив «Горлиця», учасники дитячої студії «Первоцвіт» і гуртка художнього читання Мар’яна Гуш, Надія Бойчук, Світлана Микитюк, Артур Хащук, фіналістка вокального конкурсу «Голос громади-2021» Соломія Жекало.

Почесні гості й жителі громади оглянули приміщення закладу охорони здоров’я і поспілкувлися з медичним персоналом.

співаю

У новій амбулаторії облаштовані кабінети для сімейних лікарів та лікаря-педіатра, кімнати для персоналу, адмінприміщення, стерилізаційна, маніпуляційна, кабінет для проведення лабораторних аналізів, профілактичних щеплень, пункт щеплення від COVID-19 тощо. Загалом амбулаторія дуже простора, доступна для людей з інвалідністю (встановлено пандус), укомплектована необхідним обладнанням згідно з табелем оснащення, меблями, медичною апаратурою, комп’ютерною технікою для роботи сімейного лікаря, забезпечений доступ до високошвидкісного інтернету для надання телемедичних послуг.

АЗПСМ у Пнів`ї забезпечена медикаментами для надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, засобами індивідуального захисту та антисептиками в повному обсязі, об лаштований дитячий куток для маленьких пацієнтів. За кошти державного бюджету амбулаторії с. Пнів передали новий автомобіль «Renaut Daster» для невідкладної допомоги.

У згаданій амбулаторії поки що працюватимуть та облуговуватимуть пацієнтів два сімейні лікарі Оксана Велка-Максімко і Ганна Атаманюк, які, незважаючи на свій молодий вік, уже встигли завоювати авторитет у жителів громади, та лікар-педіатр Христина Залозецька.

У планах адміністрації КП «Пасічнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги» – працевлаштувати для надання медичних послуг жителям громади ще двох сімейних лікарів.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!