Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній стартував проєкт «Мистецька резиденція замку Краснодвір»

6 серпня 2021, 11:48 | Рубрика: Історія і сучасність, Конкурси-Проекти-Форуми Версія для друку Версія для друку 3,195 переглядів

Проєкт під такою назвою увійшов до реєстру програми «Діти культури» Українського культурного фонду й отримає 258 350 гривень фінансування. Про це розповів під час презентації голова громадської організації «Надвірнянський туристично-інформаційний центр» Володимир Гринішак.

– Продовжимо археологічні дослідження на території замку Краснодвір. Хочемо провести мистецький пленер, куди запрошуємо дітей з Івано-Франківської, Луганської та Рівненської областей. Вони будуть малювати, ліпити, витинати. Частину цих робіт продамо на аукціоні. Складовою проєкту стане екологічний оркестр. Діти виконають кілька творів на інструментах, виготовлених зі сміття, зібраного на території поблизу замку, – сказав Володимир Гринішак.

Учасники проєкту перебуватимуть у Надвірній з 8 до 12 вересня. Створювати екологічні інструменти їм допоможуть волонтери. «Переважно це будуть ударні шумові інструменти – бубон, перкусія», – уточнив начальник управління економіки Надвірнянської міської ради територіальної громади Тарас Новосельський.

«Дуже важливо, що проєкт сприятиме розкриттю творчого потенціалу наших дітей та молоді, а, основне – націлюватиме їх продовжити траєкторію власного розвитку у межах країни. Адже сьогодні одна з основних проблем нашого суспільства – відтік активної творчої молоді за межі України», зазначив голова Надвірнянської міської ради Зіновій Андрійович.

Проєкт «Мистецька резиденція замку Краснодвір» – це складова плану з перетворення території замку Краснодвір на привабливий туристичний і культурний об’єкт, говорить керівник громадської організації. Члени ГО хочуть провести консервацію історичного об’єкта, спорудити візит-центр, організувати театр їжі.

«Надвірна славиться якісними пляцками. Їх ще називають «флєцькими» пляцками. Також надвірнянці завжди вміли готувати страви з м’яса. На жаль, зараз втрачена спадщина з варіння «флячок» (яловичих шлунків – Ред.), яка зараз поширена у Польщі. Плануємо її відродити у театрі їжі», – каже Володимир Гринішак.

Приміщення театру їжі й візит-центру, за його словами, планують з’єднати підземними переходами.

Перша згадка про замок Краснодвір датується 1630 роком. На початку XIX ст. будівля почала занепадати. Згодом місцеві жителі розібрали її на будівельний матеріал для нових споруд у Надвірній. Про це йдеться у 2-томнику «Старожитності Гуцульщини» (2011 р.). Упорядники згадують легенду замку Краснодвір, за якою від нього до Пнівського замку пролягав підземний перехід.

До сьогодні збереглася одна вежа замку. Залишки історичного об’єкта, який, за інформацією «Надвірнянського туристично-інформаційного центру», не входить до жодного реєстру, розташовані на території міського парку ім. І. Франка у Надвірній.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!