Газета по-надвірнянськи
 

Урочиста спільна сесія районної і міської рад

27 серпня 2021, 11:10 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 7,359 переглядів

24 серпня у залі засідань Надвірнянської районної ради з нагоди 30-ї річниці прийняття Акта проголошення незалежності України під орудою голови районної ради Олександра Кеніза та голови Надвірнянської міської ради Зіновія Андрійовича відбулося пленарне засідання позачергової десятої урочистої спільної сесії Надвірнянських районної ради та міської ради.

сесія

Пленарне засідання розпочалося з виконання Державного Гімну. Опісля присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих на сході України. У їх когорті земляки: майор Юрій Баран, старший лейтенант Владислав Файфура, старші солдати Павло Дячук, Андрій Шудравий, Юрій Головченко, солдати Дмитро Ломей, Юрій Ментинський, Анатолій Гаркавенко, Микола Фурман.

Благословили роботу урочистої сесії отці-декани ПЦУ о. Олег Траско, УГКЦ о. Андрій Бакота та священник надвірнянського костелу Успіння Пресвятої Діви Марії Львівської архідієцезії Римо-Католицької Церкви (Івано-Франківський деканат) Матеуш Сьвістак.

IMG_4990

На сесії присутні депутати районної та міської рад, депутат обласної ради Ольга Ганиш, голови районних рад попередніх скликань: Роман Березицький (другого скликання), Василь Хабайлюк (третього-четвертого скликання), Володимир Іванчук (п’ятого скликання), Іван Гурмак (сьомого скликання), голови райдержадміністрації: Роман Гончарук, Василь Андрейчук, Ігор Писклинець, Володимир Пасько, Надвірнянський міський голова Михайло Капак (другого-третього скликань), теперішній міський голова Зіновій Андрійович (на світлині), яких запросили у президію, а також керівники підприємств, установ, організацій, політичних партій та громадських об’єднань району, представники засобів масової інформації.

Голова районної ради Олександр Кеніз зазначив: «Сьогодні ми вшановуємо незалежну і вільну Українську державу. За 30 років незалежності Надвірнянщина своїми здобутками долучилася до розбудови Української держави. У трагічний для України час російської агресії на Українську державу жителі району стали на її захист, поповнили ряди Збройних Сил України та добровольчих батальйонів. Дев’ять наших земляків, пам’ять яких ми вшанували хвилиною мовчання, загинули у боротьбі з російськими окупантами, обороняючи Українську Державу. Через горнило цієї страшенної війни пройшли сотні наших земляків, багато з яких і в цей день захищають нашу незалежність. Щира шана нашим захисникам!».

Також Олександр Кеніз згадав про унікальну історію Надвірнянщини, зокрема, про те, що «у вересні 1989 року на Пнівському замку відбулося перше демократичне віче, на якому поставлено вимогу проголошення незалежності суверенної, соборної Української держави. Того дня на теренах Надвірної вперше підняли синьо-жовтий стяг. Жителі краю брали участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності. Щира вдячність усім краянам, які своїми здобутками прославляють Надвірнянщину!».

З нагоди 30-ої річниці Незалежності України голова районної ради висловив подяку працівникам нафтової, лісової, деревообробної галузей, приватним підприємцям, працівникам медицини, освіти, культури, ветеранам праці за вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток району. «Шановні краяни! Незалежність – символ нашої нації. Ми зможемо подолати усі труднощі, у нас досить таланту і сили, щоб здійснити задумане. Головне – бути нам єдиними! Разом ми зможемо все! Зі святом вас, дорогі краяни! Слава Україні!», – звернувся до присутніх Олександр Кеніз.

Голови районної ради Олександр Кеніз, райдержадміністрації Володимир Пасько та міський голова Зіновій Андрійович мали за честь нагородити людей, котрі брали активну участь у соціально-економічному і культурному розвитку Надвірнянщини й України загалом. Відзнакою Івано-Франківської обласної державної адміністрації та Івано-Франківської обласної ради – за бойову звитягу учасників бойових дій на сході України: старшого солдата Ольгу Заворотнікову, капітана Ігоря Мисюка, старшого лейтенанта Уляну Струтинську (Збройні сили України), старшого лейтенанта Михайла Нагорняка, лейтенанта Івана Яремчука, сержанта Василя Цимбалюка (Національна поліція України); медаллю Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласної ради «За заслуги перед Прикарпаттям» – Назарія Глуханюка та Василя Сіщука; подяками Івано-Франківської обласної державної адміністрації – навідника гірсько-штурмової роти, старшого солдата Дмитра Винниченка, старшого солдата Андрія Дричака, старшого сержанта поліції Віталія Остап`юка та майора поліції Руслана Себунчака. Від імені Надвірнянської районної ради – почесною відзнакою «За заслуги перед Надвірнянщиною» – заступника керуючого справами-начальника відділу правового забезпечення та взаємодії з громадами виконавчого апарату районної ради, депутата районної ради вісьмох демократичних скликань Ігоря Білогана, волонтерів Галину Кисляк і Дмитра Ковальчишина, керівника апарату РДА Миколу Кравчука та керуючого справами районної ради Ігоря Середюка; пам’ятними медалями «Хрест патріота України» – голову спілки ГО «Яремчанська регіональна спілка інвалідів АТО» Миколу Вервегу, директора ТОВ «Прикарпатсервіс» Юрія Голінея, директора КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Сергія Ємельянчука, підприємця Олега Лисака, голову правління громадської організації «Всеукраїнське об`єднання воїнів АТО Прикарпаття» Юрія Остапчука. Пам’ятних медалей «30 років Незалежності України» удостоєно голів Надвірнянських районної ради минулих скликань та районної державної адміністрації, міських голів – за особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток Надвірнянщини.

На урочистому засіданні слово мали також Зіновій Андрійович, Володимир Пасько, голова РДА 1998-2002 років Роман Гончарук, голови районної ради 3-го та 4-го скликань Василь Хабайлюк, міської ради 2-го і 3-го скликань Михайло Капак, районної ради 2-го скликання Богдан Березицький.

Зіновій Андрійович наголосив, що державну незалежність України проголосили ще у 1918-ому. І нині країна святкує 30-річчя відновлення своєї державності. Керівник тергромади подякував воїнам російсько-української війни, які нині, в ювілейний день, на 30-ому році, виборюють суверенітет і територіальну цілісність України. Водночас слова подяки адресував очільникам виконавчої та представницької гілок влади у районі, депутатському корпусу усіх демократичних скликань – за розбудову і процвітання Надвірнянщини.

Володимир Пасько слова подяки висловив усім військовослужбовцям, священникам, депутатам, медикам, освітянам. Бо кожен несе свою лепту і свій хрест. Хрест державності, хрест людський. Окрема глибока подяка головам, які творили тут історію, залишили добрий спомин і добрий слід і завдяки яким Надвірнянщина – на високому рахунку завжди була, є і буде.

Роман Гончарук мовив: – 24 роки тому вперше піднявся на цю трибуну як представник влади Надвірнянського району. Висловив вдячність за плідну працю, підтримку, бо поодинці ми нічого не можемо зробити. Ми завжди мусимо бути єдині, підкреслив промовець. За словами Романа Гончарука, тридцять років у житті людини – то дуже великий відрізок часу, а у становленні держави це є лише мить, секунда. Багатовікова історія України нагадує, що ворог завше зазіхав на родючі землі працьовитої нації. Але українці завжди давали відсіч ворогам різної масті… І нині, зауважив Р. Гончарук, треба всім об`єднатися, зокрема, у площині ідеологічного виховання національного духу і водночас менше скиглити, що в нас негаразди, а більше гордитися тим, що є здобутки. Адже пишатися є чим. Проте ворожа пропаганда розвертає нас в інший бік. Тому впевнений, що держава Україна ніколи не зникне і ми гордо промовлятимемо: Я – українець і це – велика честь, завершив свій виступ Роман Гончарук.

Василь Хабайлюк зізнався, що приємно бути разом з молодим поколінням тут, на урочистостях. Він висловив незгоду із твердженням про те, що, мовляв, у 1991-му на «тарілочці» зразу принесли незалежність. – У 1991 році я працював заступником голови райвиконкому у райплані, – розпочав свої спогади Василь Хабайлюк. – Нелегка була тоді ситуація як у державному секторі, так і матеріально-технічному забезпеченні. Ми ділили усе, що можна було ділити. Починаючи від шкарпеток, сорочок, майок, штанів, … завершуючи холодильниками, телевізорами, пральними машинами. А горілка, «як валюта», була у пріоритеті… Але ми вистояли. Вважаю, що з цього нам треба брати урок. Бо в нас зараз недостатку нема, а є предостатньо товарів. Треба пам`ятати наших предків. Не забувати їх подвиги. Шанувати нинішніх захисників. Бо нас оточує підступний ворог – Російська Федерація. Із російсько-української війни ми повинні винести урок і чітко сказати, що так званого старшого брата у нас нема, не було і ніколи вже не буде… А на КПП варто написати зараз: «Москалі, розум, честь і сором треба мати».

Михайло Капак зауважив, що його ровесники належать до особливого покоління, оскільки на їх долю випала велика честь зустріти той день, коли проголосили незалежну Україну. Багато поколінь своєю боротьбою наближали цей день. Одначе їм не пощастило так, як нам. У перший час становлення України нелегко було в кожному місті, селі. Але мудрість, що перейшла з попередніх поколінь, взяла верх. Почали відновлювати історичну пам`ять, лишаючи совкову психологію. І в цьому велику роль відіграє церква, саме священники стали першими проповідниками, які сіяли слово правди.

Аналізуючи діяльність Михайло Капак зазначив, що не допустили помилок, через які могли би втратити незалежність. Незалежність збережена, хоч існувало багато викликів і проблем. Щасливі ті, котрі народилися у рік незалежності.

Богдан Березицький, вітаючи присутніх, згадав часи свого керівництва, з особливим трепетом розгорнув старе синьо-жовте знамено, з яким об`їхав усю Україну на світанку незалежності. Також підкреслив, що виступає від імені «Просвіти», яку очолює. Продемонстрував черговий творчий доробок – книги, в яких відображені найважливіші етапи становлення новітньої української держави.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!