Газета по-надвірнянськи
 

Ватра, що не згасає у наших душах і серцях

13 серпня 2021, 13:13 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 1,065 переглядів

Субота, 7 серпня, стала святковою, феєричною, мистецькою, культурною і шанобливою Ватрою душі, серця, добрих людських поривань і бажань не лише для 370-літнього Татарова, а й сотень його гостей, туристів, мандрівників і пасажирів, котрі курсували того дня через цю гірську перлину. Таким духом був сповнений 5-й етнофестиваль «Татарівська Ватра».

Татарів – село Ворохтянської територіальної громади, відомий курорт, населення якого близько 1800 осіб. За свою історію Татарів змінював назву декілька разів. Перша – Прутець, згодом – Белзець, із 1673 року село має назву Татарів.

За словами Олега Дзем’юка, голови Ворохтянської селищної ради, традиція розпалювати ватру має язичницьке коріння. У старовину гуцули вірили, що ватра може відганяти злих духів.

«Насправді, 370 років – це 370 літ роботи, руху вперед, пошуку себе й промоції нашого села. Останні 100 років стали дуже потужними у розвитку курортного Татарова. Цим фестивалем ми хочемо показати всій Україні, що нам є чим пишатися і є що показати, – зазначив Олег Дзем’юк. – Адже 100 років тому у наше село приїхав перший поїзд. Тут – чисте, оздоровче повітря, відпочинкові вілли. Татарів запрошує й гостинно приймає: їдьте, набувайтеся, тіштеся життям!».

IMG_4656

Громаду Татарова із 370-річчям окремішньо привітала у своєму ФБ-відеозверненні голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук.

Програма фестивалю цьогоріч насичена і драйвова. Почався фест із гуцульських трембіт, якими скликали людей на свято. На маштабне дійство з’їхалися музичні, фольклорно-етнографічні, драматичні та вокальні колективи з Яремчанщини та всього Прикарпаття.

IMG_4678

Гостей свята бавили також стравами традиційної гуцульської кухні і майстер-класами. Серед кухарів були також волонтери та захисники України.

Організатори свята подбали й про дозвілля дітей: облаштували дитячу зону з різними забавами. Святкову програму провадила Галина Баранкевич, ведуча цього свята, заслужена артистка України, актриса Івано-Франківського обласного драмтеатру ім.. Івана Франка, а мистецькі гурти «Цвіт кульбаби», NAVKA, феєричне фаєр-шоу і запалення велетенської Ватри до світанку «запалювали» запрошені діджеї.

IMG_4697

– Як зробити, аби день вашого села святкувало півкраїни – про це знає і вміє Олег Дзем’юк, Ворохтянський селищний голова в Івано-Франківщині, а за сумісництвом голова Надвірнянського районного відділення Всеукраїнської асоціації громад (ВАГ). Фестиваль «Татарівська ватра» – чудовий приклад того, наскільки вдалими та якісними можуть бути інвестиції в культуру. 5-й рік поспіль на ватру в Татарів приїздять чимало туристів, а, отже, громада розвивається. Для Всеукраїнської асоціації громад розвиток і добробут села є пріоритетом, тому ми пишаємось, що в Україні є такі громади і такі фестивалі», – так відгукнулися виконавчий директор ВАГ Іван Слободяник, голова Івано-Франківського обласного відділення ВАГ Анатолій Лущак та керівник відділу розвитку гірських територій ВАГ Юрій Івасюк, які взяли участь у «Татарівській ватрі» і привітали Олега Дзем’юка з успішним розвитком громади: вручили грамоту та управлінську булаву, висловивши впевненість, що в Україні є успішні громади і про них мають знати всюди.

IMG_4708

Щиро, по-діловому і з вдячністю за співпрацю в єдиному об`єднаному Надвірнянському районі вітали татарівців і селищного голову голова РДА Володимир Пасько, який зачитав також вітання від голови ОДА Світлани Онищук, голова Надвірнянської міської ради Зіновій Андрійович та помічник-консультант народного депутата України Василя Вірастюка, депутат районної ради Олександр Кушлик.

Від сусідів-яремчанців та міського голови Андрія Мироняка передав щире вітання керуючий справами Яремчанської міської ради Василь Озорович. Знайшов теплі, душевні слова для своїх односельчан Татарівський староста Юрій Ясінський.

IMG_4733

Зачин святкування в`язанкою гуцульських мелодій знаменували музичний гурт «Чорногора» (кер. Михайло Стефурак) та благословення Татарівського отця Петра Поповича і Ворохтянського Василя Типусяка, а також татарівського вокального ансамблю «Росинка» , хореографічнорго колективу «Гуцулята», фольклорно-етнографічного колективу «Березунка» (кер. Галина Степак). Фрагментом фольклорної постановки «Гуцульське кохання» мистецькі родини Свідраків – Микола, Галина, Юрій, Мар`яна, та Шишкіних – Марія, Мар`яна, Юрій, Руслана привернули увагу до наших витоків – народності, звичаєвості, обрядовості і, звичайно, жартівливості.

IMG_4736

Власне, від таких виступів і побажань щиро відгукнулося про свої враження подружжя Руслана і Любові Соколюків із Кривого Рогу: «Ми любимо, відпочиваємо і набираємо духовного і фізичного здоров`я у Татарові уже не перший рік. Це село – курорт, це село – мальовнича знахідка і гостинна цінність в Україні».

IMG_4765

Та якби оцим виступам та подякам міг бути кінець! Надто потужною і широкопанорамною виявилась мистецька програма фестивалю. І з такої нагоди селищний голова Олег Дзем’юк «висловлює щиру подяку всім, хто активно долучився до проведення фестивалю «Татарівська ватра» та всіляко сприяв, вітав, допомагав, фінансував, відпочивав, вболівав, готував, пригощав, знимкував, «хайпував», друкував, ініціював, «лабав», волонтерив, координував, розміщав, веселив, бавив, поширював, лайкав, охороняв, розважав, прибирав, «стрімив», запалював, майстрував, критикував…Завдяки всім вам – свято вдалося!»

А нам у «Народній Волі» приємно, що у святкових тайстрах, котрими разом із Подяками Ворохтянської селищної ради вручали шановним і заслуженис добродіям, знаходилася і наша газета від 6 серпня ц. р. із кольоровим розворотом про «Татарівську Ватру» і справи Ворохтянської громади.

… Ще, коли веселилося на небі гаряче серпневе сонце, і тоді, коли запалювали Ватру, і коли вона палала, здавалося, аж до небес, неподалік, на водонапірній вежі трійко бузьків своїм клекотом, котрий доповнював гармонію музичних звуків і гаму почуттів, мов би бажали учасникам святкування людського добра, щастя, нерозлучного життя у парі та вічної любові і віри в Україну та її могуття. І в цьому також є знаменність «Татарівської Ватри».

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!