Газета по-надвірнянськи
 

Як пенсіонерам знову отримувати пенсію в «Укрпошті», а не у банку?

6 серпня 2021, 11:31 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 686 переглядів

Чи отримає пенсіонер наступну пенсію в «Укрпошті»? І чи потрібно тим пенсіонерам, які отримують пенсію через «Укрпошту», писати заяви до Пенсійного Фонду? Що необхідно зробити тим, хто вже встиг оформити документи на обслуговування у банках, а хоче знову повернутися до «Укрпошти»?

пошта1

Такі питання зараз виникають у людей після рішення Кабінету Міністрів, яким скасоване обов’язкове переведення з цьогорічного 1 вересня виплати пенсії та соціальної допомоги на картки у банках. Цю ініціативу відклали на два роки (до 1 січня 2023 р.) через неготовність банківської інфраструктури.

Пояснюємо:

  • для тих пенсіонерів, хто перевівся на виплату пенсії на банківську картку, а зараз має бажання повернутися до «Укрпошти», треба зв’язатися із листоношею чи поштовим відділенням. Вони допоможуть оформити заяву про переведення на виплату пенсії в «Укрпошту», яка доставить безкоштовно заяву та потрібні документи в установи Пенсійного Фонду. І там уже автоматично відбудеться переведення пенсіонера з однієї установи в іншу. Пенсію знову доставлятиме листоноша додому або пенсіонер отримає її у поштовому відділенні.

До Пенсійного Фонду потрібно відправити: заповнену заяву на переведення пенсії/соціальної допомоги; копії сторінок паспорту (на кожній сторінці: особистий підпис, позначка «Згідно з оригіналом», прізвище, ім`я, по батькові заявника та дата (має співпадати з датою, зазначеною у заяві на переведення пенсії).

Пенсіонер передає вже заклеєний лист та попереджає листоношу, що у полі «особливі відмітки» поштар має зазначити «Заява на переведення пенсії/допомоги».

«Укрпошта» з 1 липня по 31 грудня ц. р. безкоштовно надсилає до ПФУ листи пенсіонерів із заявами на переведення виплат пенсії чи соціальної допомоги до національного поштового оператора. Відправник сплачує лише вартість конверту. Скористатися цією акцією можуть пенсіонери й отримувачі інших грошових соціальних виплат, які мають пенсійне посвідчення.

Не потрібно писати якісь заяви тим пенсіонерам, які зараз отримують пенсії в «Укрпошті»! Все залишається без змін. Для пенсіонера доставка пенсії «Укрпоштою» є безкоштовною.

Підсумовуючи, зауважимо: пенсіонер сам визначає, де отримувати пенсію – у відділенні «Укрпошти» (доставить листоноша) чи у банку на платіжну картку, написавши заяву про вибір місця отримання пенсії до Пенсійного Фонду України.

АТ «Укрпошта».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!