- Народна Воля - http://volya.if.ua -

День пам`яті українських журналістів

Posted By Модератор On 17.09.2021 @ 11:00 In Пам`ять і шана | No Comments

Щороку в третю п’ятницю вересня в Україні відзначають День пам’яті українських журналістів. Його мета – вшанування пам’яті всіх журналістів, які загинули, виконуючи свої професійні обов’язки.

Цей день установлений 2007 року з ініціативи Національної спілки журналістів України після жорстокого вбивства українського журналіста, засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе. Тому цієї п’ятниці, 17 вересня, обласна спілка журналістів проводить заходи зі вшанування пам’яті журналістів, які пішли за небокрай, на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття в Івано-Франківському лісовому селекційно-насіннєвому центрі (с. Остриня Тлумацького району).

Вшанували молитвою Георгія Гонгадзе

15 вересня на території церкви Святого Миколи Набережного у Києві відбулася панахида (літія) у пам’ять про Георгія Гонгадзе та про всіх загиблих українських журналістів. Колеги, друзі та небайдужі громадяни вшанували молитвою Георгія Гонгадзе, жорстоко вбитого в 2000-му і похованого на території церкви. За життя він був парафіянином церкви Святого Миколи Набережного ПЦУ, яка розташована на Подолі, часто відвідував Богослужіння і хрестив у цій церкві двох своїх доньок. Поминальну панахиду (літію) за загиблими журналістами відправив настоятель згаданого храму протоієрей Стефан Яремчук.

Того ж дня у Києві на фасаді Національної спілки журналістів встановили оновлену меморіальну дошку Герою України, українському журналісту Георгію Гонгадзе.

Автор меморіальної дошки – скульптор Василь Маркуш. Перший її варіант відкрили минулого року, але скульптор увесь час думав над удосконаленням меморіалу. Нову роботу автор погодив із родиною журналіста, зокрема, з дружиною Мирославою Гонгадзе.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2021/09/den-pamyati-ukrajinskyh-zhurnalistiv/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.