Газета по-надвірнянськи
 

Із 23 вересня на всій території України – жовтий рівень епіднебезпеки

24 вересня 2021, 11:52 | Рубрика: Влада, Застереження Версія для друку Версія для друку 6,043 переглядів

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під орудою Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля 21 вересня на всій території України встановили «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки з 00:00 год. 23 вересня.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко доповів: «В Україні за останній тиждень ріст госпіталізації складає 60%, реанімаційні ліжка зайняті на 33%. Станом на сьогодні є 40 тисяч ліжок для хворих на COVID-19. Це схожа хвиля, яка була у лютому-березні 2021 року. Але динаміка росту поширення хвороби набагато вища… Сьогодні треба ввести «жовтий» рівень, аби вчасно запровадити «червоний» рівень у найгірших регіонах». Міністр додав, що нині 98% хворих на COVID-19 – невакциновані. Тому наполіг, аби в Україні ввести «жовтий» рівень епіднебезпеки.

Прем’єр-міністр зауважив, що епідемічна ситуація в країні стрімко погіршується, тому обов’язок держави – захистити життя та здоров’я людей. Водночас він наголосив, що вакцинація на сьогодні є найефективнішим способом протидії COVID-19, і держава забезпечила можливість будь-кому щепитися безкоштовно.

Особливу увагу учасники засідання звернули на охоплення вакцинацією працівників освіти. З урахуванням обговорення Державна комісія доручила головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів: із залучення до процесу вакцинації, у т. ч. учителів та працівників закладів освіти, можливостей існуючих пунктів щеплень у закладах освіти; забезпечення можливості й організації вакцинації, у т. ч. учителів та працівників закладів освіти за допомогою виїзних мобільних вакцинальних сесій у разі відсутності в закладах освіти постійних пунктів щеплень; інформування та проактивного запрошення до вакцинації не лише вчителів та працівників закладів освіти, а також їхніх та родичів здобувачів освіти до існуючих пунктів щеплень у закладах освіти та під час роботи виїзних мобільних вакцинальних сесій.

При визначенні «жовтої» зони на території країни слід обов’язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняють: проведення масових заходів за участі більш, як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території, заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць, заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше, ніж 1 особа на 10 кв. метрів.

***

22 вересня під орудою голови Надвірнянської міської ради відбулася позачергове засідання місцевої комісії з питань ТЕБ і НС, на якому ухвалили відповідне рішення.

Зокрема, щодо виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (зі змінами) щодо припинення відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім закладів, в яких не менш як 80% працівників мають документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, отримання однієї дози вакцини, або пред’явлення негативного ПЛР-тесту, зробленого за останні 72 години, чи сертифікату про перенесення захворювання Covid-19 протягом останніх шести місяців.

Учора, 23 вересня, в уряді також уточнили, що дитячі садки і початкові школи (1-4 класи) працюватимуть, незважаючи на зони карантинних обмежень і рівень вакцинації персоналу.

Нагадаємо, ще раніше, 20 вересня, Кабінет Міністрів України ухвалив рішення продовжити адаптивний карантин і режим надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!