Газета по-надвірнянськи
 

Комунальні тарифи: підстав для паніки немає

24 вересня 2021, 12:11 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 383 переглядів

Цьогоріч Україна має стабільно пройти опалювальний сезон. До того ж, без різких змін тарифів. У Кабміні вважають, що наразі відсутні підстави для підвищення тарифів на тепло. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, центральна влада вже комунікує з мерами усіх міст щодо оптимальної тарифної політики.

Тарифи

«Уряд готовий підставити плече, щоб органам місцевого самоврядування було легше пройти опалювальний сезон. Ми не бачимо підстав для підвищення тарифів у місцевої влади», – сказав очільник уряду.

Денис Шмигаль зазначив, що ціна газу для теплокомуненерго зафіксована на рівні 7,42 грн. за 1 куб. м.

Водночас тариф на електроенергію не змінився. А для тих, хто споживає менше 250 кВт/год. на місяць, навіть знизився.

Кому складно сплачувати комунальні, держава фінансово допоможе.

Як повідомив голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, зараз держава активно накопичує вугілля на складах. Воно необхідне для теплоелектростанцій, щоб енергосистема країни стабільно пропрацювала впродовж всієї зими. Також «Нафтогаз» закуповує та закачує газ. Наразі є понад 18 млрд. кубів палива у підземних газосховищах.

«Тарифи цієї зими – абсолютно прогнозовані й стрибків ціни на газ не буде. З травня 2021-го по травень 2022-го діє річний тариф на газ. Стосовно тарифів на електрику, то з 1 жовтня знизиться тариф для тих, хто цього потребує – хто споживає до 250 кВт/год на місяць», – додав він.

Водночас у «Слузі Народу» нагадують: вартість опалення залежить винятково від керівництва громад. Завдяки реформі децентралізації саме очільники міст впливають на ціноутворення. «Чи зростатиме ціна – залежить від місцевих очільників кожного окремого міста. Це вже питання до їхніх господарських навичок. Завдяки децентралізації місцеві бюджети відчутно зросли, тому вартість опалення для населення – це особиста відповідальність місцевого керівництва», – заявив голова партії «Слуга Народу» Олександр Корнієнко.

«Установи житлово-комунального господарства Прикарпаття готові на понад 80%. Однак люди все частіше запитують: «А що ж буде з тарифами?». Ми разом із командою партії «Слуга Народу» запевняємо – підвищення тарифів не буде.

Зокрема, завдяки ініціативі Президента України Володимира Зеленського жителі Прикарпаття можуть отримувати газ за ціною, яка є значно нижчою, ніж на європейському ринку газу. Тобто 7 гривень 96 копійок за кубометр блакитного палива.

Для малозахищених сімей, багатодітних і тих, котрі перебувають у скрутному фінансовому становищі, надають субсидії. Тому можемо запевнити усіх жителів Прикарпаття, як би не хотіли політичні опоненти, і як би не спекулювали на питанні тарифів, держава подбала про те, аби плата за енергоносії не вдарила болюче по сімейних бюджетах громадян», – зазначила народна депутатка України, керівник Івано-Франківської обласної організації політичної партії «Слуга Народу» Олена Вінтоняк.

За останні два роки вартість комунальних послуг із розрахунку на 1 особу, яка мешкає в однокімнатній квартирі площею 40 кв. м, зростала лише на 200 грн., зазначає заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Ковальчук. А от найбільше платіжки зростали з 2014 по 2019 роки, майже на 1,5 тис. грн.

Руслан НЕСТЕРЕНКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!