- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Меморіальна дошка видатному лісівнику Юрію Юркевичу

Posted By Модератор On 17.09.2021 @ 12:17 In Пам`ять і шана | No Comments

На честь Юрія Володимировича Юркевича – знаного карпатського лісівника, науковця, природоохоронця, краєзнавця і патріота, який приклав найбільше зусиль для створення природного заповідника «Горгани», на фасаді адмінприміщення установи встановили й освятили меморіальну дошку.

дошка [1]

Урочиста подія відбулася за участі колег, родичів, представників Надвірнянських райдержадміністрації, районної і міської рад, місцевої преси.

З презентації – виступу кандидата сільськогосподарських наук, учня, колеги, послідовника Тараса Олексіва присутні дізналися про віхи життя Юрія Юркевича. Працівники «Горган» на чолі з директором Ярославом Петращуком щиро вдячні Юрію Володимировичу за значний внесок у створенні природо-заповідної території.

Керівники району та міста побажали колективові продовжувати справу такого відомого лісівника для збереження природних цінностей Карпатського краю. «Ще зі школи пам’ятаю праці Юрія Юркевича «Записки лісівника» та «Дикі звірі і птахи Карпат». На основі цих та інших відомих його праць виховано багато поколінь», – зазначив заступник голови районної ради Іван Жигалюк.

Юрій Юркевич відомий і тим, що упроваджував конкретні лісозахисні заходи. Зокрема, щоб зменшити ерозійні процеси після рубки, варто складати лісосічні відходи, гілля та сучки у горизонтальні вали, особливо на волоках. Цей метод очистки лісосік вперше застосували на початку 1950-х років і ним досі користуються всі лісові підприємства Карпат. Ще один факт: після суцільних рубок деревостанів на крутосхилах малопотужний верхній шар ґрунту повністю змивали води і каміння виходило на поверхню. Так розпочали експерименти щодо заліснення кам’яних розсипів. Новий метод створення лісових культур знайшов у майбутньому широке застосування. Досвід Надвірнянського лісгоспу поширювали і на інші підприємст­ва галузі.

Цей чоловік, по суті, врятував Карпати у 1960-1980 роках. Газета «Народна Воля» не раз розповідала, переконувала, застерігала і привертала увагу громадськості його громадянським, фаховим й українським проникливим словом, аби створювати парки, більше насаджувати і вдихати нове життя у рідні Карпати – легені України, переборюючи складні бюрократично-переробницькі апетити адміністративних і владних структур.

Є книжка про нього, є його публікації, є пам`ять, йому вдячні сотні лісівників, небайдужих до лісу, до екології людей.

Вочевидь, Юрій Юркевич у Надвірнянщині, як і Юрій Боберський у Яремчанщині, визначали у свої життєві і виробничі літа обличчя справжнього захисника лісу, істинного природоохоронця і продовжують, віримо, зі своєї Небесної Обителі не полишати Карпат. Відчуймо це і шануймо!, зазначив у коментарі редактор часопису «Народна Воля» Іван Гриджук.

Вл. інф.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2021/09/memorialna-doshka-vydatnomu-lisivnyku-yuriyu-yurkevychu/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2021/09/дошка.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.