Газета по-надвірнянськи
 

«Подаруй музею експонат»

9 вересня 2021, 14:07 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 554 переглядів

Шановні працівники нафтогазопромислової галузі!

2021-й рік є ювілейним для нафтогазової галузі України, адже у 1771-ому, чверть тисячоліття тому, село Слобода-Рунгурська (нині Слобода Коломийського району), що на Прикарпатті, стало колискою нафтовидобутку, а сто років тому, у 1921-ому, із Дашавського промислу на Львівщині стартувало промислове освоєння природного газу на континенті.

музей

Українська нафта та газ відіграли велику роль у прогресі світового співтовариства. Історія становлення галузі – це спільний здобуток народів Карпатського Єврорегіону, багатьох поколінь нафтовиків, показовий приклад спільних звершень.

Із метою збереження історії спадщини перших нафтопромислів України у селі Пнів у жовтні 2013 р. відкрили Музей нафтопромислів Галичини, який діє на громадських засадах. Демонстрація славного шляху, пройденого нафтовою промисловістю за чверть тисячоліття, вимагає необхідності розширення експозиції Музею нафти. Українська нафта заслуговує гідного її Музею.

З огляду на це, напередодні професійного свята – Дня працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості, яке відзначають щорічно у другу неділю вересня, координаційна рада Музею нафтопромислів Галичини запрошує всіх небайдужих до справи збереження історії нафтовидобутку взяти участь в акції «Подаруй музею експонат» і таким чином зробити свій особистий внесок у поповнення експозиції – збагачення історичної і духовної спадщини краю нафтовиків. Участь в акції можуть брати всі бажаючі, подарувавши музею різноманітні речі, що стосуються історії видобування вуглеводнів: фотографії, документи, книги, картини, інструменти, нафтове обладнання, природничі предмети тощо.

Кожен предмет, який надійде до Музею, облікують із зазначенням особи, котра його подарувала, з його описом і фотофіксацією.

Цінний історичний подарунок не тільки займе чільне місце у музейній експозиції чи у його фондах, а й отримає неабияку увагу та зацікавленість як частинка історії.

По закінченні акції, 17 грудня 2021 року, у день Святої Варвари, покровительки гірників, у виставковому залі Музею влаштують виставку дарунків та підіб`ють підсумки участі у номінаціях «Найцінніший експонат» і «Найцінніша колекція». Усі учасники акції отримають подяки, а переможці номінаційні – призи.

Музей чекає Вас за адресою: вул. Українських Січових Стрільців, 192, с. Пнів, Надвірнянський район. Довідки за тел.: 095-658-35-71 Чуприна Володимир, член координаційної ради Музею нафтопромислів Галичини.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!