Газета по-надвірнянськи
 

Світ вишивки Наталії Зубко натхненний класикою

24 вересня 2021, 11:30 | Рубрика: Людина та її справа, Творчість Версія для друку Версія для друку 3,001 переглядів

Минулої п`ятниці у Музеї історії Надвірнянщини звучала класична музика, яка натхненно доповнювала перегляд однієї виставки. Про цю неординарну подію та її головних творців часопису «Народна Воля» розповіла зберігачка фондів Музею Уляна Бошко.

Музей

– 17 вересня у виставковій залі Музею історії Надвірнянщини вперше для широкого загалу представили роботи надвірнянської вишивальниці Наталії Зубко, яка родом із Красної. Світ вишивки майстрині багатогранний. Вона працює як нитками (хрестиком), так і бісером. Вишиває і картини, і образи, і плаття, і жіночі костюми, і серветки, і подушки і, звичайно, рушники та сорочки. Особливе ж місце у доробку вишивальниці займають дитячі костюмчики на хрещення.

За освітою – технік-технолог. Трудилася на Надвірнянському лісокомбінаті. Зараз працює помічником вихователя у дитячому садочку «Сонечко» у Надвірній. Виховала двох доньок, які подарували їй уже трьох онуків.

Майстерність вишивання перейняла від своєї мами – Дмитрук Марії. Згадує, як сусіди-односельчани приходили до них по взірці узорів для вишивання, котрих у її мами налічувалося дуже багато.

«Вишиваю скільки себе пам’ятаю. Вишивка і сам процес вишивання є для мене місцем спокою, радості і відпочинку», – каже пані Наталія.

Вишиванки Наталії Зубко знаходяться у приватних колекціях Надвірної, Івано-Франківська, Львова, а також у Чехії та Польщі. Майстриня дуже скромна, тому представила виставку робіт вишивальниці дочка пані Наталії, Наталя Зубко-молодша, котра розкрила присутнім деякі секрети вишивки своєї мами.

Зігріла творча родина Зубків присутніх не лише теплотою вишивок Наталії Зубко-старшої. У виставковій залі Музею цього дня також лунали твори для фортепіано у 4 руки: В. А. Моцарта «Соната Ре-мажор», М. Скорика «Приємна прогулянка», «Сумний блюз», «Для Елізи». Справа у тому, що Наталя Зубко-молодша та її чоловік Петро Довгань – талановиті піаністи, які разом творять фортепіанний дует Dovhan&Zubko Piano Duo (м. Львів).

Наталя Зубко-молодша – дипломантка мистецької програми міністра культури Польщі «Gaude Polonia», ст. викладач кафедри спеціального фортепіано у Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Петро Довгань – заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри спеціального фортепіано Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

Фортепіанний дует Наталі Зубко та Петра Довганя дебютував у лютому 2017-го. За час свого існування дует взяв участь у фестивалях: «Ніч у Львові», «ЛюдкевичФест», «До ювілею Ф. Шуберта», «Музичні зустрічі в Національному музеї», виступив на сценах Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, Рівненської обласної філармонії, Івано-Франківської обласної філармонії ім. Іри Маланюк, Львівського органного залу, дзеркальної зали Львівського академічного національного театру опери та балету ім. С. Крушельницької, Національного музею ім. А. Шептицького, Львівського державного коледжу ім. С. Людкевича, Дрогобицького музичного коледжу ім. В. Барвінського, Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка та ін. У 2020-му дует отримав нагороду Гран-прі на міжнародному фестивалі «Soul». Подружжя митців записало твори Ст. Людкевича для фортепіанного дуету, що повинно стати прем’єрним виданням даних композицій. Репертуар охоплює композиції від епохи барокко до сучасності і представлений як сольними жанрами для фортепіанного дуету, так і творами для фортепіанного ансамблю у супроводі оркестру.

Тому всі, хто завітав на відкриття виставки, мали змогу насолодитися ще й невеличким фортепіанним концертом (дякуємо Надвірнянській дитячій музичній школі та її директору Тетяні Вишпольській за наданий музичний інструмент, а також директору центрального міського будинку культури Іванові Романюку за допомогу у транспортуванні).

Виставка діятиме до 6 жовтня. Ласкаво просимо!, наголосила краянам Уляна Бошко.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!