Газета по-надвірнянськи
 

Світлої пам’яті РОМАНА ФЛИСА

24 вересня 2021, 10:48 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 286 переглядів

І знову сумна звістка для журналістської спільноти Прикарпаття. На 85-му році завершив свій земний шлях у родинному Делятині відомий у Надвірнянщині і Прикарпатті журналіст, знавець музейної, краєзнавчої і туристичної справи, щирий Українець, член Національної спілки журналістів України РОМАН ДМИТРОВИЧ ФЛИС.

Флис-Роман

Народився він 3 січня 1937 року в Делятині. Закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. У своїх численних статтях й авторській книзі світлої пам`яті Роман Флис, передусім, у час Незалежної України, спрямовував своє слово у глибину нашого історичного минулого, намагався дати якомога більший розвій першим паросткам національного відродження, становлення державності. Особливо привертали увагу його щирі і теплі зарисовки і нариси про ветеранів праці, про людей, котрими пишається наш край. Він у молодості жив і віддавався спорту, зокрема, футболу, тому спогади про друзів спортивної молодості є окремою його творчою сторінкою. Він знав, умів і робив це дуже тактовно і щиро – порадити, підказати молодим, котрі бралися освоювати газетярську справу.

Старше покоління пам`ятає його публікації в обласній газеті «Прикарпатська правда», а також розповіді, розмови на різні життєві теми, коли очолював редакцію Надвірнянського районного радіомовлення й актуальні публікації у регіональному часописі «Яремчанський вісник», редактором якого працював свого часу. Друкувався у багатьох вітчизняних ЗМІ. Крім матеріалів, публікував і світлини, одна з яких «Крива люфа» – увічнення розвалу СССР», обійшла не тільки всю Україну, її подали численні газети багатьох країн. Як літературний редактор прозових та поетичних збірок Роман Дмитрович у своєму доробку мав понад десяток книжок різних авторів, що вийшли друком у різних видавництвах. Його неодноразово обирали головою ревізійної комісії Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ.

Роман Флис рекомендував для вступу у члени НСЖУ понад десяток молодих працівників пера, мікрофона і телекамери.

Зацікавлене спілкування з митцями, письменниками, істориками, краєзнавцями, медиками, музикантами, композиторами, художниками знаходило висвітлення у його творчості, яку поцінували Золотою медаллю української журналістики і Грамотами НСЖУ та її обласної організації.

Маючи первинну медичну освіту, працюючи навіть у галузях і сферах, не пов`язаних із журналістикою, Роман Флис повсякчас вважав себе і залишався Журналістом.

Майже тридцять літ серйозної творчої співпраці з нашою «Народною Волею» позначені десятками статтей, рецензій, зарисовок і нарисів про дорогих його серцю людей. Він мав дар до акровіршів, які не просто вдавалися йому, а знаходили десятки вдячних шанувальників.

Своїм суто властивим йому підходом до людей умів так розговорити співрозмовника, що в того, здавалось, не залишалося нічого недомовленого. Важливо, що умів тримати слово. А це так цінно не лише для журналіста, але й для простолюдина. Був уродженим інтелігентом, чудовим професіоналом, товариським і щирим, чуйним і доброзичливим, вірним другом і добрим порадником для колег.

Глибоко сумуємо з приводу гіркої втрати – відходу у Вічність колеги, ветерана Прикарпатської журналістики Романа Дмитровича Флиса.

Щира молитва за душу Друга, щирі співчуття рідним, зокрема, дружині Світлані Семенівні Флис, нашій також багаторічній спілчанці й авторці «Народної Волі».

Хай земля йому буде пухом, а Небеса приймуть його душу в свої обійми! Вічная пам`ять.

У скорботі

секретаріат Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ,

редакція газети «Народна Воля»

і Надвірнянська первинна організація НСЖУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!