Газета по-надвірнянськи
 

Три села в області борються за звання «найгарніше»

17 вересня 2021, 10:59 | Рубрика: Конкурси-Проекти-Форуми Версія для друку Версія для друку 7,133 переглядів

Команда Made in Ukraine створила проєкт «Найгарніше українське село» з метою відкриття українських сіл задля розвитку зеленого туризму, збереження їх самобутності та історії. Це – проєкт про естетику, натхнення, нові подорожі та спогади.

Будь-яке село України може подати заявку на участь до 20 вересня ц. р.

В Івано-Франківщині шансом вибороти перемогу у конкурсі скористалося три села: Саджавка, що у Коломийщині, Яблуниця Яремчанської міської ради та Пійло Калуського району.

Саджавка має кілька туристичних точок: пам’ятки (могили, хрести, каплиці, присвячені УПА); Музей історії села Саджавка; пам’ятна могила, присвячена визволителям України; могила Січовим стрільцям; Хрест, встановлений про заборону панщини та багато інших. Також у селі є свій ЦНАП, будинок культури. Діє готельно-ресторанний комплекс «Панський двір», заклад харчування «Колиба за селом», мінімаркет та продуктова база «Родзинка», продуктові магазини «Мрія», «Ольвія», «Центр», «У гуцула» та ще три будівельні.

Саджавка розташована між Коломиєю, Буковелем та багатьма курортними карпатськими містами і селами. Через Саджавку проходить траса міжнародного сполучення та протікає річка Прут. А також тягнеться один із хребтів Карпатських гір – Діл.

Село Яблуниця славиться цікавими туристичними об`єктами: церква Успіння Пресвятої-Богородиці, пам`ятка XVIII ст., яка належить до будови 1895 р., та музей «Гуцульщина» і Карпатський ярмарок. На території Яблуниці розмістили 12 бугельних підйомників довжиною від 100 до 1000 м з трасами різного рівня складності і легким під’їздом до них, з яких вісім – у самому селі і два – на Яблуницькому перевалі. Біля підйомників є місця, де можна перекусити, пункти прокату спорядження. Крім того, безліч готелів, гостинних дворів, вілл, пансіонатів, відпочинкових комплексів, приватних садиб, ресторанів, барів та кафе.

Яблуниця відрізняється від своїх гірських сусідів тим, що замість вулиць має груні, тобто ділянки. У селищі їх 11 і кожен має іншу назву, з якою пов’язана окрема історія чи легенда.

Калуська міська рада повідомила про участь у конкурсі свого села – Пійла. У повідомленні мовиться, що …«саме з метою візуалізації самобутності села Пійло» староста Пійлівського округу Галина Гелега разом з головним спеціалістом загального відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Мар’яною Думенко подали аплікаційну форму для участі в конкурсі від команди Made in Ukraine.

Із 25 вересня до 25 жовтня триватиме голосування. А з першого до 15-го листопада працюватиме професійне журі. Оголошення результатів – 16 листопада. Переможець отримає винагороду на розвиток своєї громади від команди та партнерів проекту, повідомляє сайт «Made in Ukraine».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!