Газета по-надвірнянськи
 

У Карпатах – період реву оленів

17 вересня 2021, 11:11 | Рубрика: Застереження, Природа Версія для друку Версія для друку 4,489 переглядів

Благородний олень з давніх-давен є символом гордості Карпатських гір. Рев оленя – це період спарювання, коли бики видають різні гучні, характерні для цього періоду, звуки: від хрипких до низьких і протяжних, що нагадують мукання.

оленнннь

Найбільш наближене відтворення звуку (так званий рев оленя) – це «трубний голос», саме звук труби подібний за звучанням до голосу благородного оленя. Рев оленя триває з половини вересня до середини жовтня.

  • У період гону відбуваються двобої між особами сильної статі, завдяки яким тварини встановлюють першість. Суперники зіштовхуються рогами, намагаючись збити з ніг один одного. Слабкі самці швидко залишають поле бою і більше не беруть участь у процесі. Поєдинки вкрай рідко закінчуються трагічно, хоча є випадки, коли самці ламали роги, або так перепліталися ними, що не могли самостійно розчепитися і просто помирали від голоду.
  • Після закінчення поєдинку переможець володіє гаремом самок від 3 до 10, а то і 15 особин. Наприкінці травня народжується потомство (як правило, одне теля, рідше двоє).

У лісових масивах ДП «Надвірнянський лісгосп» в осінній період встановлений природоохоронний режим та заборона полювання на диких тварин . На період гону оленів цілодобово патрулюють території лісових угідь єгерська служба та працівники лісової охорони підприємства із залученням правоохоронних органів та активних верств населення. Встановлені шлагбауми, біля яких виставлені камери спостереження й аншлаги із висвітленням правил поведінки громадян на період реву оленів. Проводять відповідну роз’яснювальну роботу з місцевими жителями щодо зведення до мінімуму відвідування лісових угідь. Особливо акцентують увагу на перебуванні в урочищах сторонніх осіб і проїзд територією автотранспорту.

Керівництво ДП «Надвірнянський лісгосп» просить краян не нехтувати правилами поведінки у лісах у цей період, адже цим самим ми збережемо і примножимо фауну та флору для наших поколінь.

Адміністрація

ДП «Надвірнянський лісгосп».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!