- Народна Воля - http://volya.if.ua -

У Карпатах – період реву оленів

Posted By Модератор On 17.09.2021 @ 11:11 In Застереження,Природа | No Comments

Благородний олень з давніх-давен є символом гордості Карпатських гір. Рев оленя – це період спарювання, коли бики видають різні гучні, характерні для цього періоду, звуки: від хрипких до низьких і протяжних, що нагадують мукання.

оленнннь [1]

Найбільш наближене відтворення звуку (так званий рев оленя) – це «трубний голос», саме звук труби подібний за звучанням до голосу благородного оленя. Рев оленя триває з половини вересня до середини жовтня.

  • У період гону відбуваються двобої між особами сильної статі, завдяки яким тварини встановлюють першість. Суперники зіштовхуються рогами, намагаючись збити з ніг один одного. Слабкі самці швидко залишають поле бою і більше не беруть участь у процесі. Поєдинки вкрай рідко закінчуються трагічно, хоча є випадки, коли самці ламали роги, або так перепліталися ними, що не могли самостійно розчепитися і просто помирали від голоду.
  • Після закінчення поєдинку переможець володіє гаремом самок від 3 до 10, а то і 15 особин. Наприкінці травня народжується потомство (як правило, одне теля, рідше двоє).

У лісових масивах ДП «Надвірнянський лісгосп» в осінній період встановлений природоохоронний режим та заборона полювання на диких тварин . На період гону оленів цілодобово патрулюють території лісових угідь єгерська служба та працівники лісової охорони підприємства із залученням правоохоронних органів та активних верств населення. Встановлені шлагбауми, біля яких виставлені камери спостереження й аншлаги із висвітленням правил поведінки громадян на період реву оленів. Проводять відповідну роз’яснювальну роботу з місцевими жителями щодо зведення до мінімуму відвідування лісових угідь. Особливо акцентують увагу на перебуванні в урочищах сторонніх осіб і проїзд територією автотранспорту.

Керівництво ДП «Надвірнянський лісгосп» просить краян не нехтувати правилами поведінки у лісах у цей період, адже цим самим ми збережемо і примножимо фауну та флору для наших поколінь.

Адміністрація

ДП «Надвірнянський лісгосп».


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2021/09/u-karpatah-period-revu-oleniv/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2021/09/оленнннь.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.