Газета по-надвірнянськи
 

Як реалізувати найбільший потенціал

24 вересня 2021, 12:16 | Рубрика: Професійне Версія для друку Версія для друку 3,178 переглядів

Туризм Надвірнянської територіальної громади – це не тільки наповнення бюджету громади, але і враження, які отримують люди. Ті, котрі об’їздили добре відомі міста по декілька разів, хочуть чогось нового і цікавого.

Туризм

Крім того, в епоху гаджетів частина мандрівників була б не проти від них відволіктися і побути наодинці з природою. Існують окремі гарні природні або історико-культурні об’єкти, але всі вони не пов’язані в єдиний туристичний продукт, коли людина від початку й до кінця отримує послугу: всі очікування справджуються, і у туриста є бажання повернутися знову. Над цим потрібно ретельно трудитися.

Ми працюємо над тим, щоб збільшити туристичний потік у громаді та підвищити надходження туристичного збору. Також варто виокремити найкращі 10 туристичних місць. Інформацію про них із часом розмістимо поблизу автобусних зупинок; у місцевих бібліотеках запропонуємо зробити внутрішні музеї громади, працівники яких теж володітимуть туристичною інформацією. Розробимо графік сезонності, тобто того, що можна побачити у нашій громаді у різні пори року.

Необхідним кроком є також створення туристичного паспорта громади, який має стати дієвим документом. Туристи дізнаються з нього, де можна поїсти та переночувати у громаді, про атракції та про те, які виробники влаштовують дегустації тощо.

Водночас у Надвірнянській територіальні громаді перспективним є індустріальний або урбанізований екотуризм. У цьому контексті ми не можемо не сказати про проблему із проживанням: мала кількість готелів та майже відсутність хостелів. Людям потрібно запропонувати нормальні умови з прийнятною ціновою пропозицією. Туризм – це швидкі гроші. Готельний бізнес почне розвиватися, якщо у громаді відбуватиметься багато потужних культурних заходів, а вони надзвичайно тісно пов’язані з туризмом.

Необхідно суттєво працювати над залученням інвестицій до Надвірнянської територіальної громади, заради цього все упорядкувати найближчим часом. Варто розпочинати роботу з візуалізації: створювати відеоматеріали, віртуальні подорожі, інвестпаспорти, максимально осучаснювати підхід. У епоху діджиталізації люди по-іншому зчитують інформацію.

Інвестиції потрібно розглядати не лише як інвестпроєкти, оскільки ще існує велика кількість грантових програм, у т. ч. програм Євросоюзу. Зараз ми потужно співпрацюємо у цьому напрямку. 23 травня у селищі Ясіня відбулося підписання першого гуцульського договору в Україні про співробітництво територіальних громад Гуцульщини у формі реалізації спільних проєктів «Гуцул Етнос». Це дозволить створити конкурентноспроможний туристичний продукт, збільшити туристичні потоки, що забезпечать значний внесок у соціально-економічний розвиток територіальних громад шляхом збільшення дохідної частини бюджету, кількості робочих місць, а також створення сприятливих умов для відпочинку жителів і гостей громад за умов збереження і раціонального використання культурного-історичної та природної спадщини. Договір співробітництва підписано з метою розвитку туризму, збереження гуцульських традицій, ремесел та промислів на засадах співробітництва між громадами Гуцульщини – Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Зараз я тільки вивчаю громаду, упорядковую інформацію, намагаючись не втратити нічого вартісного, що зробили до мене. Дехто полюбляє говорити: «все було не так, я от прийшов, починаю працювати з чистого аркуша», – поки цей «хтось» набирає розгону, вже й не лишається часу на реальну роботу.

Наша команда запрошує до співпраці креативних молодих людей. Я тільки «ЗА» молодь! У нас нещодавно також стартував молодіжний проєкт «Молодь і Громада». Цей проєкт дасть можливість молодим людям знайти та реалізувати себе.

Надвірнянська територіальна громада дещо специфічна, вона відрізняється від інших громад тим, що тут вдале географічне розташування, природна різноманітність. І, звичайно, що одним із пріоритетів розвитку територіальних громад є туристична галузь. Сам Бог велів – розташування, природні можливості, унікальні пам’ятки природи: джерела соляної ропи, дуб звичайний, якому понад 390 років у с. Молодків; на території двох старостинських округів Стримба – Лоєва пролягає культовий центр і скельне святилище слов’ян на горі Страгора. Багато унікальних пам’яток історії та архітектури. Приміром, цікавим для багатьох відвідувачів може стати замок «Краснодвір» у м. Надвірна, пам’ятки архітектури національного значення: церква Успіння Пресвятої Богородиці 1739 р. у с. Гвізд та церква Усікновення Голови св. Ів. Хрестителя у с. Назавизів. Чисте повітря і і багато іншого спонукає, щоб наші туристи звертали на це у першу чергу увагу. Сьогодні хтось мовить, що Надвірна – туристична. Я дещо критично хотіла би висловитися з цього приводу. Так, вона має гарний туристичний потенціал. Хороші перспективи для розвитку, вплив на економіку може бути значний. Але нині, з європейської точки зору та з розвитку тих громад, які ми спостерігаємо в наших сусідів, ми – ще не є туристичними, на жаль. Тому є над чим працювати і рости.

Окрім того, у громаді розпочали моніторинг історичних та культурних пам’яток, цікавих і незвичайних місць, народних майстрів та творчих особистостей у кожному селі громади, наявних об’єктів туристичної інфраструктури. Після розробки туристичних маршрутів їх запропонуємо туристичним агентствам. Усю підготовчу роботу плануємо завершити уже до кінця цього року.

Ірина КРАВЕЦЬ,

завідувач сектору туризму та рекреації управління

культури і туризму

Надвірнянської міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!