Газета по-надвірнянськи
 

Митрополит Епіфаній відвідав Надвірнянський будинок дитини

1 жовтня 2021, 11:03 | Рубрика: Духовність, Суспільство, Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,223 переглядів

Епіфаній1

27 вересня, на свято Воздвиження Чесного Хреста, Івано-Франківський обласний спеціалізований будинок дитини у Надвірній з благодійним візитом відвідав Блаженнійший Митрополит Київський та всієї України Епіфаній. Предстоятеля ПЦУ супроводжували митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф та єпископ Коломийський і Косівський Юліан. Зустріли почесного гостя голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук та голова Надвірнянської міської ради Зіновій Андрійович.

візит

Блаженнійший Митрополит Епіфаній благословив дітей і вручив їм подарунки, поспілкувався з ними та із керівництвом закладу.

«Не вперше навідую такі заклади, і те, що завжди тут бачу, як надихаючий приклад – жертовні люди, які присвячують усе своє життя цим дітям, стаючи для них другими батьками, даруючи їм своє тепло і любов. Вони роблять усе у міру своїх сил, аби заклад продовжував існувати. …Аби важкохворі дітки мали змогу прожити своє складне життя легше і в любові.

…Сьогодні Церква відзначає свято Воздвиження, і в цей день ми говоримо про те, що кожен має нести свій особистий хрест. Ці дітки – позбавлені родини, важкохворі – вже несуть його. І він є важким, подекуди непідйомним для них, маленьких людей, які лише розпочали свій земний шлях. Кожен із нас може полегшити їхню ношу, допомогти у міру своїх сил, подарувати їм кілька днів, місяців, а то й років щасливого життя. …Турбуючись про тих, хто потребує нашого піклування, ми виконуємо волю Божу. Господь благословляє цих діток. А кожен із нас може дати їм силу жити краще», мовив Митрополит Епіфаній.

Світлана Онищук каже, що чужих дітей не буває.

«Роль держави у тому, щоб дбати про кожну дитину, особливо, коли це стосується тих, хто позбавлений батьківського піклування або є сиротами. Сьогодні відвідали цей заклад, спілкувались з колективом і батьками, вивчали проблематику і робили все можливе, аби її вирішити», – наголосила очільниця ОДА та додала, що Церква як православна, так і греко-католицька, є соціальними партнерами, котрі не стоять осторонь, а допомагають. Івано-Франківська область у соціальній сфері є однією з тих, де дбають про незахищені верстви населення.

Директорка Галина Кузнецова, котра прийшла працювати сюди педіатром і вже 30-й рік очолює комунальне некомерційне підприємство «ІФ ОСБД ІФОР» (дитячий будинок), зазначила:

«Тішусь, що у таке свято – Воздвиження Чесного Хреста Господнього – до нас завітав Митрополит. Питання будинку дитини відоме, та зараз є проблема реорганізації таких закладів. Я наголошую на тому, що діти мають жити в сім’ях».

У будинку дитини зараз виховують понад тридцять діток віком від 1 місяця до 6 років, позбавлених батьківської опіки, і дітей із сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, а також, коли вдома немає відповідних умов для проживання чи батьки залишають їх без догляду. Малюки тут перебувають тимчасово. За словами Галини Кузнецової, їх стараються повертати до рідного дому, якщо батьки виправляються, або влаштовують у сімейні форми виховання: це – опіка, прийомна сім`я, усиновлення, патронатні сім`ї. «Та чомусь хворих дітей з інвалідністю ніхто не всиновлює. А ласку дають дітям наші медсестри, вихователі, няні, які працюють у закладі. Звичайно, ніхто не замінить маму, але при «пустих масах» краще дитині бути під доглядом», переконана керівниця.

У закладі також працює паліативно-реабілітаційне відділення, де діти з інвалідністю безоплатно можуть отримати масаж, ЛФК, фізіотерапевтичні процедури; з ними займаються логопед, психолог, ерготерапевт.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!