Газета по-надвірнянськи
 

Про особливості механізму захисту прав осіб з інвалідністю

29 жовтня 2021, 11:13 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 1,157 переглядів

З ініціативи Івано-Франківського обласного центру зайнятості разом із фахівцями системи безоплатної правової допомоги (БПД) Прикарпаття 26 жовтня провели вебінар на тему «Механізм захисту прав осіб з інвалідністю». Модератор заходу – заступниця начальника відділу організації профорієнтації Івано-Франківського обласного центру зайнятості Наталія Мельницька.

Володимир-Ковальчук-до-прав

В онлайн-зустрічі за допомогою платформи ZOOM взяли участь директор та його заступник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Михайло Євчук і Володимир Ковальчук, заступниця директора Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД Іванна Тичковська та фахівчиня Надвірнянського бюро правової допомоги Тетяна Накладюк. Захід провели для безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в Надвірнянській районній філії обласного центру зайнятості.

Мета вебінару – поінформувати осіб з інвалідністю про механізм захисту їх прав при працевлаштуванні. «На практиці надзвичайно важко реалізувати себе в професійній діяльності, не кажучи вже про осіб з інвалідністю. Однак ми працюємо над цим, залучаємо соціальних партнерів і ставимо завдання, щоб досягти ефективної співпраці і забезпечити працевлаштування осіб з інвалідністю», з таких слів розпочала семінар фахівчиня обласного центру зайнятості Наталія Мельницька.

Директор Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Михайло Євчук наголосив: «Не існує якихось особливих чи окремих прав для осіб з інвалідністю. Права людини в кожного однакові, питання лише у перешкодах на шляху до їхньої реалізації. Тому системі безоплатної правової допомоги важливо, щоб громадяни Прикарпаття мали можливість отримати якісну правову допомогу».

Іванна Тичковська розповіла про систему безоплатної правової допомоги, пояснила, у чому різниця між безоплатною первинною правовою допомогою та безоплатною вторинною правовою допомогою, який порядок отримання БПД, а також вказала перелік категорій осіб, які відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» мають право на отримання БВПД. Окремо наголосила, що під час карантину фахівці системи БПД приймають громадян у центрах із надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділах Бюро. Також працівники системи БПД працюють у віддаленому доступі із застосуванням електронних комунікацій та технологій. Вони надають правову допомогу, використовуючи опосередковані форми спілкування – онлайн-консультування, відеозв’язок, телефонний зв’язок тощо. «Кожній людині варто пам`ятати, що карантин – це не перешкода для отримання правової допомоги від держави».

«Захист прав людей з інвалідністю – один із важливих напрямків роботи працівників системи БПД. Якщо взяти статистику звернень клієнтів до Надвірнянського бюро правової допомоги, то особи з інвалідністю – друга за чисельністю категорія громадян, котрі до нас звертаються. Основні їх питання: розірвання шлюбу та стягнення аліментів; визнання особи такою, яка втратила право користування житловим приміщенням; представництво інтересів потерпілого у кримінальному провадженні», – зазначила юристка Тетяна Накладюк.

Цього ж дня, відповідно до встановленого графіка та з метою підвищення правової обізнаності громадян фахівці забезпечили роботу консультаційного пункту доступу до системи БПД на базі Надвірнянської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості. Під час роботи консультаційного пункту юристка відділу бюро правової допомоги надала вичерпні правові консультації на запитання учасників зустрічі, поінформував заступник директора Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Володимир Ковальчук.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!