Газета по-надвірнянськи
 

Світлана Онищук: «Освічена та креативна молодь здатна змінити наше Прикарпаття на краще»

15 жовтня 2021, 11:50 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 293 переглядів

В Івано-Франківську відбувся Форум молодіжних рад Прикарпаття, на який завітала голова ОДА Світлана Онищук. Захід, який присвятили темі ролі молоді у політичному житті, особливостям молодіжної політики в умовах децентралізації, об’єднав близько 100 представників молодіжних рад та активної молоді області. Його учасники мали можливість подискутувати щодо важливості розвитку молодіжної політики в Івано-Франківщині та обмінятися досвідом діяльності молодіжних інститутів.

На переконання Світлани Онищук, одним із найбільших багатств держави є освічена та креативна молодь. Адже саме від наполегливості, ініціативності молодіжної спільноти залежить майбутнє країни. «Прикметно, що в умовах проведення реформи децентралізації активна молодь, якій небайдужа доля рідної держави, прагне долучатися до процесу державного управління та ініціювати необхідні для розвитку країни зміни. Молоді освічені люди завжди були і залишаються тією рушійною силою, яка показує вектор розвитку держави, відстоює права та свободи, творить майбутнє. Переконана, що саме освічена та креативна молодь здатна змінити наше Прикарпаття на краще», – підкреслила керівниця області.

Вона наголосила, що молодіжна політика в області повинна активізовуватися. Також необхідно акумулювати роботу щодо розробки молодіжної стратегії Прикарпаття. Окрім того, молодим людям варто брати безпосередню участь в управлінських процесах, долучатися до реалізації амбітних розвиткових програм. Саме з цією метою в облдержадміністрації пілотуватимуть проєкт для активної молоді, який передбачатиме стажування в органах влади усіх рівнів. Вона також підкреслила, що обласна влада всіляко підтримуватиме ідеї та пропозиції молодіжних рад, які сприятимуть розвитку Івано-Франківщини.

Ініціатором проведення заходу стала голова Угринівської молодіжної ради Світлана Івасишин.

Під час форуму представники Молодіжних рад області підписали Меморандум про створення спільноти молодіжних рад Прикарпаття, до участі в якому запросили усіх, хто хоче разом працювати над реалізацією молодіжної політики у своїх громадах.

Представники громадських організацій презентували можливості для молоді щодо громадянської освіти та участі у різних проєктах, зокрема, за міжнародною програмою, яку реалізують в Україні «Мріємо та діємо». Активну участь у роботі Форуму взяла голова Молодіжної ради с. Саджавка Коломийської міської ради Мирослава Шкарпович-Березовська.

Світлана Івасишин висловила сподівання, що у майбутньому в усіх громадах області будуть створені молодіжні ради. А Форум стане початком великої співпраці молодіжних рад Прикарпаття, повідомляє пресслужба РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!