Газета по-надвірнянськи
 

Світлана Онищук: «Спільними зусиллями органів державної влади, місцевого самоврядування, медичної спільноти ми зупинимо епідемію COVID-19 на Прикарпатті»

29 жовтня 2021, 11:59 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 387 переглядів

Про важливість вакцинальної кампанії проти COVID-19, заходи, які необхідно провести на рівні регіону, приклади успішної співпраці між владою, медичною спільнотою, громадськістю з питань вакцинації пріоритетних груп – медичних працівників і осіб старше 60 років від COVID-19 – ішлося 27 жовтня в обласній державній адміністрації під час засідання «круглого столу» «Адвокація на підтримку стратегій із вакцинації проти COVID-19 згідно з Дорожньою картою та їх виконання в Україні».

Захід організовано в рамках адвокаційної кампанії Всесвітньої організації охорони здоров’я у співпраці з Міністерством охорони здоров’я, громадською спілкою «Коаліція за вакцинацію» за підтримки Європейського Союзу.

У його роботі взяли участь голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук, радниця голови з медичних та соціальних питань Людмила Сірко, керівники відповідних департаментів та служб, громадські активісти, представники ЗМІ.

Світлана Онищук відзначила актуальність та необхідність проведення таких просвітницьких кампаній, адже рівень захворюваності в області зростає, завантаженість ліжок хворими на COVID-19 у медичних закладах уже складає більше 64 відсотків.

«Усі зусилля ми спрямовуємо на організацію роботи медичних закладів у посиленому режимі та проведенні вакцинальної кампанії. Тільки дотримуючись карантинних обмежень та проведення вакцинації можна перервати ланцюг захворюваності, – зазначила очільниця Прикарпаття. – Особливістю області є значна кількість сільських жителів. Тому зараз активну роботу проводять із головами тергромад, старостами сіл із залученням духовенства для того, щоби донести до людей інформацію про важливість вакцинації . Адже тільки так ми зможемо зберегти життя і здоров’я наших громадян».

Також Світлана Онищук наголосила на пріоритетності роз’яснювальної роботи серед людей похилого віку та вчергове звернулася до голів тергромад з проханням посилити цю роботу в їх населених пунктах.

«За останню добу провакцинували 8 тисяч 811 наших громадян. Ми бачимо, що свідомість людей змінюється, навіть жителі високогірних населених пунктів звертаються у центри масової вакцинації. Спільними зусиллями органів державної влади, місцевого самоврядування, медичної спільноти ми зупинимо епідемію COVID-19», – зазначила голова ОДА.

Учасники «круглого столу», а це – фахівці Бюро ВООЗ в Україні, Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), комунікаційного центру вакцинації від COVID-19 МОЗ України, посадовці ОДА, – особливу увагу звертали на пріоритетності вакцинації медичних працівників та людей похилого віку. Показник вакцинованих 60+ в області складає 15,5 %, що є недостатньо в умовах зростання захворюваності.

Людмила Сірко розповіла про напрацювання нашої області щодо активізації вакцинації серед населення, залучення громадських організацій, «Карітасу» до вакцинації соціально незахищених верств населення. За її словами, у закладах соціальної сфери області, зокрема, у будинках перестарілих, рівень вакцинації складає понад 90 відсотків.

Також йшлося про покращення інформованості серед пріоритетних груп населення щодо вакцинації від COVID-19 і створення додаткових можливостей для досягнення високих охоплень серед медичних працівників і літнього населення, приклади успішної співпраці між владою, медиками, громадськістю в інших областях України, рекомендації в рамках співпраці для підвищення прихильності до вакцинації від COVID-19 жителів Прикарпаття, пише прес-служба ОДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!