Газета по-надвірнянськи
 

У Красній створили сквер новітнім Героям України

15 жовтня 2021, 11:38 | Рубрика: Ми - українці Версія для друку Версія для друку 515 переглядів

Уже декілька років виношували плани зі створення скверу, присвяченого новітнім Героям України (Героям Небесної Сотні, Героям Небесного Легіону). І в цьому році на виконання Указу Президента України від 7 червня 2021 р. № 228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів», у рамках проведення акції «Створюємо ліси разом» випала можливість втілити мрію.

1

На території Краснянського ліцею Надвірнянської міської ради заклали сквер імені Героїв України, алею та відновили ландшафт. Учителі й учні закладу посадили 36 декоративних дерев: бархат амурський, клен сріблястий, каштан кінський, багрянець, ялинка та 60 декоративних кущів (туя верескоподібна, гібіскус, спірея, магонія, будлея).

Висловлюємо особливі слова подяки доброчинцю Михайлові Римаруку, який надав транспорт для привезення саджанців із Надвірнянського держлісгоспу, глиносуміш та екскаватором викопував лунки для посадки; учителям Данилюку Д.Й., Зубківу П.І., Мошурі Р.Б., Шміду В.Б., Жидаку М.В., Боднар Н.М., наймолодшому учасникові акції Давиду Римаруку, учням 11-го та 9-А класів Андрію Стефанціву, Юрію Стефанціву, Павлу Нагорняку, Івану Данилюку, Іллі Боднару, Юрію Андрейчуку, Назару Шміду, Павлу Пірнаку, працівникам технічного й обслуговуючого персоналу Жидаку В.М., Гнатишаку Б.В., Корнелюк О.М. управлінню освіти та працівникам Держлісгоспу за надану консультативну допомогу і в підготовці посадкового матеріалу. Велике всім СПАСИБІ.

2

Усім відомо, яку роль відіграють рослини у житті людини. Особливе значення надають зеленим насадженням біля закладів освіти, адже вони значно знижують рівень вуличного шуму за рахунок поглинання листками звукової енергії, позитивно впливають на здоров’я дітей, бо зелений колір рослин менше втомлює очі, знижує зорове напруження, діє заспокійливо на нервову систему. Сприятливо впливає на організм дітей приємний вигляд і запах квітів лісу, парків, садів, а також шелест листя. Важливу роль відіграє естетичний та психологічний вплив рослин на дітей. І найважливіше, що в процесі фотосинтезу в атмосферу виділяється кисень, а поглинається вуглекислий газ. Тому ми повинні всі дбати про охорону наших рослин, кожного листочка і примножувати зелені насадження, а точніше не забувати висаджувати нові рослини, доглядати за ними і охороняти від пошкоджень.

Хай Господь Бог всіх нагородить за плідну працю зі збереження і примноження флори рідного краю. Навесні 2022-го плануємо продовжити роботу, зазначив директор Краснянського ліцею Федір Кухарчук.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!