Газета по-надвірнянськи
 

Юлія Тимошенко: «Ситуація в енергетиці катастрофічна, лише термінові професійні дії захистять людей та бізнес»

22 жовтня 2021, 11:03 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 435 переглядів

Зараз в Україні розгортається повномасштабна енергетична криза. Щоб мінімізувати її наслідки та врятувати країну, необхідно ввести надзвичайний стан в енергетиці й ухвалити національну програму дій. Також команда «Батьківщини» вимагає провести нараду з прем’єр-міністром та негайно переглянути проєкт Держбюджету на 2022 рік.
На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час свого виступу з трибуни Верховної Ради.
За її словами, енергетична криза в Україні поглиблюється не лише через некомпетентність влади, а ще й через корупційні махінації з перепродажем українського газу, а її наслідки відчують усі без винятку громадяни та бізнес.
«Ми знаємо, що собівартість українського газу становить 1 гривню за кубометр, людям його продають – по 7, бюджетній сфері – по 13 гривень. Посередники заполонили цю систему і корупція сьогодні досягла апогею в перепродажі українського природного газу. Для промисловості ціна доходить до 50 гривень за кубометр, тож практично через місяць ми отримаємо ціни на продукти харчування та предмети першої необхідності, які будуть недоступні для людей. Інфляція досягне найвищих рівнів», – застерегла Юлія Тимошенко.
Лідер «Батьківщини» також попередила про відсутність на складах вугілля і в сховищах природного газу, достатнього для проходження опалювального періоду.
«Зараз владі треба не байки розповідати з трибуни, а негайно рухатися за законом про ринок газу, вводити надзвичайний стан в енергетиці та ухвалювати  національну програму дій. Не підвищувати податки, а знижувати ціну на енергоносії аж до скасування ПДВ. Потрібні прямі підтримки та дотації бізнесу ключових стратегічних галузей. Ми вимагаємо негайної наради з прем’єр-міністром, перегляду проєкту Держбюджету та впровадження невідкладних заходів на базі національного плану дій, щоб врятувати країну в цей період», закликала Юлія Тимошенко.
Нагадаємо, під час Погоджувальної ради Юлія Тимошенко представила розроблений «Батьківщиною» план подолання енергетичної кризи, який передбачає введення надзвичайного стану в енергетиці, припинення експорту природного газу з України, усунення посередників між видобутком і облгазами та ухвалення законопроєкту «Батьківщини» про спрямування дешевого газу власного видобутку на потреби жителів.

За матеріалами офіційного сайту партії «Батьківщина».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!