Газета по-надвірнянськи
 

ЗАЯВА ПРО НАМІРИ

15 жовтня 2021, 10:58 | Рубрика: Оголошення Версія для друку Версія для друку 415 переглядів

Публічне акціонерне товариство «НАФТОХІМІК ПРИКАРПАТТЯ» (в якості замовника) заявляє про наміри розробки «Оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС)» до робочого проекту «Нове будівництво виробничо-складського корпусу ПАТ «НАФТОХІМІК ПРИКАРПАТТЯ» на вул. Майданська, 5 у м. Надвірна» для отримання висновку експертизи.

Адреса замовника: 78405, Івано-Франківська область, м. Надвірна, вул. Майданська, 5.

Керівник підприємства: Голова Правління – Юркевич Ігор Олександрович.

Телефон: +38 (03475) 71-4-41.

Місцезнаходження об’єкта проектування: вул. Майданська, 5, м. Надвірна, Івано-Франківська область, Україна, 78405.

У приміщеннях виробничо-складського корпусу передбачається виробництво крупно-вузлових металевих комплектуючих для виготовлення меблів та їх часткове зберігання до реалізації для подальшого використання.

У складський комплекс входять:

– виробничі приміщення;

– приміщення складу;

– приміщення адміністративного призначення;

– технічні приміщення;

– побутові приміщення;

– місця загального користування (МЗК).

На території виробничо-складського корпусу розташовано: пост охорони (2 шт.); стоянка легкових автомобілів (м/м); стоянка вантажних автомобілів (м/м); стоянка велосипедів; майданчик для відпочинку; майданчик для куріння з навісами; майданчик для сміттєзбірників.

Для вантажно-розвантажувальних робіт на виробничо-складському корпусі застосовують електричні навантажувачі (всього 2 од. техніки).

Проектований об’єкт не підпадає під дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Транскордонний вплив відсутній.

Замовник забезпечить проведення всіх державних експертиз проектної документації.

Соціально-економічна необхідність планованої діяльності: розвиток економічної діяльності країни, надання нових робочих місць.

Потреба в ресурсах при будівництві й експлуатації: загальна площа земельної ділянки складає 2,2955 га. Ділянка розташована на території м. Надвірна у межах ПАТ «НАФТОХІМІК ПРИКАРПАТТЯ». Сировинна база являє собою металеві або алюмінієві заготовки, яких виготовляють на інших підприємствах. Сировина для будівництва надходить від підприємств України; паливо – природний газ 215 м куб./год (344,000 тис.м куб./рік); установлена потужність електрообладнання – 2712,5 тис.кВт/рік; теплоспоживання – 6651 Гкал/год.; водоспоживання – загалом 11003 м куб./рік. Планують створити майже 150 нових робочих місць.

Транспортне забезпечення: при будівництві за рахунок існуючих автомобільних доріг із додатковим облаштуванням під’їзних шляхів до об’єкта будівництва. Транспортне забезпечення відповідно до договорів з експлуатаційними та будівельними організаціями;

при експлуатації: для вантажно-розвантажувальних робіт використовують електричні навантажувачі, а саме: вилковий навантажувач STILL RX 50-15 (2 од. техніки);

– постачання товарів для зберігання відбувається автотранспортом окремих логістичних компаній;

– легковий автотранспорт робітників та відвіду­вачів комплексу.

До проектованого об’єкту організовано зручний під’їзд для транспорту.

Відповідно до діючих «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 № 173, Київ 1996 р., розмір санітарно-захисної зони для підприємств столярно-теслярних, меблевих, паркетних та з виготовлення ящиків становить 50 м (V – небезпеки).

Найближча житлова забудова від майданчика проектованого об’єкту знаходиться на відстані майже 500 м (північний та північно-західний напрямки).

Екологічні обмеження під час планованої діяльності обумовлюються нормативними документами, що регламентують безпеку навколишнього середовища. Основними обмеженнями є:

– ступінь забруднення навколишнього сере­довища від проектованої діяльності не повинна перевищувати нормовані показники;

– відповідність якості стоків нормативам ГДС та Правилам приймання стічних вод;

– способи утилізації та місця складування рідких і твердих відходів повинні відповідати нормативним вимогам та дозвільним документам;

– створення акустичного комфорту. Розглядається в одному варіанті.

Можливі впливи планованої діяльності на навколишнє середовище:

– клімат і мікроклімат: діяльність не надає негативного впливу;

– повітря: планується викид забруднюючих речовин у мінімальних концентраціях, які допускаються санітарними нормами та затвердженими нормативами ГДВ – концентрації забруднюючих речовин не повинні перевищувати ГДК;

– водна: стічні води – відводять до існуючих мереж побутової та промислової каналізацій на території ПАТ «НАФТОХІМІК ПРИКАРПАТТЯ» з наступним очищенням на існуючих очисних спорудах. Планується відповідність якості стоків нормативам ГДС та Правилам приймання стічних вод у систему каналізації;

– ґрунт: переформування рельєфу під час земляних робіт та улаштування фундаментів; вплив об’єкту на ґрунти в режимі експлуатації відсутній (на ділянці здійснюють організоване відведення дощових вод, встановлені спеціально відведені місця для тимчасового зберігання відходів), підземні води захищені від забруднень;

– рослинний і тваринний світ, заповідні об’єкти: тваринний і рослинний світ безпосередньо на ділянці проектування є повністю зміненим під дією антропогенного фактору. В безпосередній близькості об’єкти природно-заповідного фонду (ПЗФ) відсутні;

– навколишнє соціальне середовище: створення додаткових робочих місць;

– навколишнє техногенне середовище: пам’ятки архітектури, історії і культури (як об’єкти забудови), зони рекреації, культурного ландшафту й інші елементи техногенного середо­вища у зоні впливу об’єкту відсутні.

Під час діяльності можуть утворюватися наступні відходи: відходи виробництва, що підлягають захороненню на полігоні ТПВ: тверді побутові відходи (ТПВ) і відходи від прибирання території (код, найменування групи і виду відходів – відходи комунальні (міські) змішані, у т.ч. сміття з урн (код 7720.3.1.01); відходи, одержані у процесі очищення вулиць, місць загального використання, інші (код 7720.3.1.03 – IV клас небезпеки).

Відходи виробництва, що передають на утилізацію: відходи деревини кускові, код 2000.2.2.01 – IV клас небезпеки; тирса деревинна, код 2000.2.2.17 – IV клас небезпеки; батареї та акумулятори, інші зіпсовані або відпрацьовані, код 6000.2.9.08 – II клас небезпеки; шини, зіпсовані перед початком експлуатації, відпрацьовані, пошкоджені чи забруднені, код 6000.2.9.03 – IV клас небезпеки. Папір і картон пакувальні зіпсовані, відпрацьовані чи забруднені, код 7730.3.1.01 – IV клас небезпеки. Матеріали пакувальні змішані, у т. ч. дерев’яні та металеві, зіпсовані, відпрацьовані чи забруднені, код 7730.3.1.03 – IV клас небезпеки.

Зауваження і пропозиції громадських організацій та окремих громадян із цього питання, упродовж 30 календарних днів з дати опублікування цього повідомлення, надсилати у Надвірнянську районну державну адміністрацію: 78400, Івано-Франківська обл., м. Надвірна, майдан Шевченка, 33; тел. (03475) 2-32-64; ел. адреса nadvirnaorg@ukr.net.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!