Газета по-надвірнянськи
 

9 листопада – Радіодиктант національної єдності-2021 читатиме його автор Юрій Андрухович

5 листопада 2021, 14:16 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 504 переглядів

Текст Радіодиктанту національної єдності-2021 напише письменник з Івано-Франківська Юрій Андрухович і прочитає його в ефірі «Українського радіо». Про це повідомив член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України, відповідальний за платформу радіо Дмитро Хоркін. За його словами, саме Андруховича радіослухачі радили обрати автором та читцем радіодиктанту, тему якого оголосять найближчим часом. Радіодиктант відбудеться у вівторок, 9 листопада, із 10:00 до 11:00 год.

диктант

Науковою консультанткою проєкту вдруге обрана професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України Лариса Масенко.

Радіодиктант транслюватимуть наживо на «Українському радіо», Радіо Культура, телеканал UA: Перший та всі інші платформи і телеканали Суспільного.

«Це не перевірка знань, ми нікого не хочемо карати і робити зауваження. Ми хочемо спонукати звернути увагу на українську мову», – сказав Дмитро Хоркін. – Особливість цьогорічної акції у тому, що «Українське радіо» стане майданчиком для суспільного діалогу. У хабі Українського радіо упродовж тижня перед акцією проходитимуть обговорення мовних питань. Ми порушимо питання і політичного характеру: закон про мову, мовні квоти. Суспільне запросить писати радіодиктант Президента України, народних депутатів, прем’єр-міністра, міністрів, діячів культури й інших, зазначив Дмитро Хоркін.

Що відомо. У 2020 році автором тексту радіодиктанту став Шевченківський лауреат, виходець із Косівщини, Іван Малкович. У прямому ефірі Суспільного диктант на тему «Виклики книжкової ери» читала акторка Римма Зюбіна. «Українське радіо» отримало на свою адресу 13799 електронних листів та 2 тисячі паперових. Переможцями радіодиктанту-2020 визнано 17 учасників.

***

Світова Координаційна Виховно-Освітня Рада Світового Конгресу Українців закликає шанувальників української мови взяти участь у РАДІОДИКТАНТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ у вівторок, 9 листопада, який транслюватимуть наживо «Українське радіо», Радіо «Культура», телеканали UA:Перший і «Суспільне» й інші платформи.

Радіодиктант національної єдності – щорічна подія, яку ініціювало і проводить Українське радіо до Дня української писемності та мови. Перший радіодиктант відбувся у 2000 році і став маштабним флешмобом, у результаті якого надійшло понад 16 тисяч диктантів.

Запрошуємо вчителів і учнів, освітян та студентів і усіх поціновувачів української мови. Сподіваємося, що о 10-й год ранку (за Києвом) до написання диктанту долучиться якнайбільше учасників з діаспори. Підтримаймо ініціативу відзначення і популяризації писемної української мови та грамотності!

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!