Газета по-надвірнянськи
 

На ХІІ сесії районної ради

25 листопада 2021, 14:36 | Рубрика: У районній раді Версія для друку Версія для друку 6,591 переглядів

Минулотижневого четверга, 18 листопада, під орудою голови районної ради Олександра Кеніза за участі заступника голови районної ради Івана Жигалюка відбулася 12-а сесія районної ради. Депутати обговорили й ухвалили рішення із 12-ти питань порядку денного.

Перед початком роботи хвилиною мовчання вшанували полеглих за волю і незалежність борців України. Олександр Кеніз та заступник голови райдержадміністрації Леся Свідрак з нагоди Дня працівників радіо, телебачення і зв`язку спільні грамоти Надвірнянських РДА і районної ради вручили працівникам ТРК «Надвірна» – Андріані Гаврилюк, спеціальному кореспонденту, і Євгенові Зеленському, начальнику технічно-творчого відділу, яких вони удостоїлися за сумлінну працю та високий професіоналізм.

З інформаціями про виконання районного бюджету за 9 цьогорічних місяців, а також про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2020 р. «Про районний бюджет на 2021 рік» виступила заступниця голови РДА Леся Свідрак.

За дев’ять місяців 2021 року надходження до загального та спеціального фондів районного бюджету склали 17243,6 тис. грн., із них міжбюджетні трансферти з державного та місцевих бюджетів по загальному фонду – 16683,4 тис. грн., по спеціальному фонду – 104,3 тис. грн. За станом на 1 жовтня ц. р. надійшла субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію інфраструктурних проектів та розвиток об’єктів соціально-культурної сфери – 15400 тис. грн., субвенція з обласного бюджету на здійснення природоохоронних заходів – 104,3 тис. грн. та інші субвенції з місцевих бюджетів – 1283,4 тис. грн.

Надходження доходів загального фонду районного бюджету (без врахування трансфертів) склали 455,8 тис. грн. або 107,3 відсотка до уточненого плану на 2021 рік.

Основними джерелами доходів районного бюджету визначено надходження від управління комунальною власністю (орендна плата, податок на прибуток комунальних підприємств, частина чистого прибутку) та адміністративні збори.

Видатків загального фонду районного бюджету проведено в сумі 8642,5 тис. грн., що складає 69,1 відсотка уточненого річного плану.

Основну питому вагу у загальному обсязі видатків займають видатки на виплату заробітної плати, оплату за спожиті бюджетними установами тепло-енергоносії та інші захищені статті бюджету – 93,3 відсотка або 8067,1 тис. грн.

У звітному періоді прийнято одне розпорядження районної державної адміністрації про виділення коштів із резервного фонду районного бюджету на 6,3 тис. грн.

Відповідним рішенням депутати затвердили звіти про виконання районного бюджету та використання коштів резервного фонду за 9 місяців ц. р.

Ще одним рішенням внесли зміни до відповідного рішення районної ради стосовно врахування у доходах і видатках райбюджету надходження субвенцій, а також спрямування частини залишку коштів загального фонду бюджету.

За координацією Івана Жигалюка депутати зняли з контролю 4 рішення районної ради як такі, що виконані чи втратили чинність; затвердили план роботи районної ради на 2022-й рік. Водночас на сесії затвердили структуру та чисельність виконавчого апарату районної ради.

Широкий блок питань обговорили під керівництвом голови Фонду комунального майна району Івана Коцька. Зокрема, про продовження договорів оренди та договорів користування приміщеннями; про намір передачі в оренду приміщень і будівель; про передачу приміщення в користування; про надання згоди на здійснення невід`ємних покращень орендованого майна.

Перед обговоренням питання про намір передачі в оренду приміщень і будівель депутат Тарас Юрчило запропонував вилучити Пнівський замок із переліку будівель та приміщень спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району для передачі в оренду (всього 11 об`єктів), бо це питання дискусійне, пояснив він. Одначе його пропозиція не набрала потрібної кількості голосів: більшість колег-депутатів утрималися. Свою точку зору на ситуацію, що склалася, висловили Олександр Кеніз, депутати Вікторія Пицюк, Ігор Писклинець та інші, а також голова Пасічнянської сільської ради Андрій Гунда. До цього питання повернулися ще раз у «Різному». До обговорення долучився секретар Пасічнянської сільської ради Андрій Крицький. Винести на голосування пропозицію Тараса Юрчила повторно не вдалося, оскільки не було вже кворуму.

Начальник відділу правового забезпечення та взаємодії з громадами районної ради Ігор Білоган нагадав депутатам, що із 1 січня 2022-го розпочинається новий етап подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!