Газета по-надвірнянськи
 

Онлайн-засідання регіональної комісії з питань ТЕБ і НС

5 листопада 2021, 14:08 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 6,721 переглядів

3 листопада під орудою голови ОДА Світлани Онищук відбулося позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Участь в обговоренні питань взяли заступник голови РДА Леся Свідрак і представники правоохоронних органів Надвірнянського району.

На розгляд членів комісії внесено два питання: про виконання обме­жувальних протиепідемічних заходів щодо запобігання поширення на території Івано-Франківської області гострої респіраторної хвороби COVID-19 відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами) «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», і про пожежу на звалищі побутових відходів Тлумацької міської територіальної громади.

«Ситуація із захворюванням на COVID-19 в області є гострою і напруженою, спостерігається подальший ріст захворювання серед краян. Близько 70 % ліжок уже заповнені. Пік не спадає, хворіють діти, – наголосила Світлана Онищук. – У нас активно працюють пункти вакцинації. Маємо можливість розгорнути додатково 600 ліжкомісць, також три лікарні є резервними. Сьогодні важливо акумулювати всі зусилля райдержадміністрацій і територіальних громад і разом протистояти цьому виклику – пандемії COVID-19. Тому вакцинація і чітке дотримання протиепідемічних заходів дозволить нам перервати ланцюг захворюваності».

Начальник головного управління Держпродспоживслужби в області Роман Гурський та в.о. генерального директора Державної установи «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Руслан Савчук доповіли про оперативну ситуацію щодо стану захворювання серед жителів, заповнення ліжок у лікувальних установах області, хід вакцинальної кампанії та заходи, які проводять відповідні служби щодо запобігання поширенню хвороби.

«Прикарпаття є туристично-рекреаційною зоною і багато підприємців будуть і надалі надавати свої послуги. Нам необхідно спрацювати на випередження і донести до громадян розроблені нами рекомендації щодо дотримання суб’єктами господарювання у сфері туризму протиепідемічних заходів у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України № 1236. Тому головам територіальних громад необхідно поширити цю інформацію на місцях. Чітке дотримання карантинних вимог та вакцинація допоможе нам всім разом зупинити ріст захворюваності», – наголосила керівниця області.

Окрему увагу на засіданні звернуто на ліквідацію пожежі на звалищі побутових відходів Тлумацької міської територіальної громади поблизу села Колінці, яка триває з 30 жовтня Для цього задіяно 24 одиниці техніки та 94 представники особового складу головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій і відповідних служб міст Коломия, Городенка, Тисмениця та Тлумач.

«Ситуація дійсно критична, – зазначила Світлана Онищук.- Необхідно скоординувати роботу Дністровському басейновому управлінню водних ресурсів, Службі автомобільних доріг в області, надзвичайникам, санітарним службам аби убезпечити жителів від наслідків надзвичайної ситуації та якомога швидше ліквідувати пожежу».

За результатами засідання прийнято відповідні рішення, які вимагають негайного реагування, інформує Надвірнянська РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!