Газета по-надвірнянськи
 

Освятили «Криничку «Жива вода» у Надвірній

5 листопада 2021, 14:31 | Рубрика: Конкурси-Проекти-Форуми, Тема дня Версія для друку Версія для друку 7,166 переглядів

вода

3 листопада у Надвірній біля церкви Святого Володимира Великого ПЦУ на території стародавнього міського замку урочисто відкрили нову рекреаційну зону – проєкт «Криничка «Жива вода» – невичерпне джерело прадавньої історії Краснодвору», яка поповнила родину туристичних об’єктів Надвірнянщини.

3

У заході взяли участь і привітали з такою подією у житті Надвірнянської територіальної громади керівники та представники Надвірнянських районної та міської ради Олександр Кеніз, Зіновій Андрійович, Тарас Новосельський, Олександр Зварчук, а також громадськість, учасники «Театру замку Краснодвір» на чолі з Ігорем Гаврилюком та ЗМІ. Чин освячення здійснили отці-декани Надвірнянські УГКЦ та ПЦУ Андрій Бакота й Олег Траско.

Проєкт реалізували за кошти Івано-Франківського ХІ обласного конкурсу проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування (220 тис. грн.) та Надвірнянської міської ради (76 тис. грн.). Щоб відновити і зберегти пам`ятку природи, довелося докласти чималих зусиль майстрам підрядної організації, адже за довгі роки воно стало занедбаним. Джерело розчистили, поглибили, вимостили каменем і змонтували дах, а для зручного доступу до нього з одного боку спорудили сходи. А ще раніше лабораторія КП «Надвірнаводоканал» провела фізико-хімічні дослідження води. За їхніми результатами, ця вода майже за двома десятками показників відповідає державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Сподіваємось, що містяни і жителі району та гості нашого краю користуватимуться цілющим природним даром, яким наділив Надвірну Господь, а в територіальних громадах нашого краю долучаться до досвіду надвірнянців відновлювати й охороняти пам’ятки природи і культури.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!