Газета по-надвірнянськи
 

Питання територіальної оборони обговорили на нараді

19 листопада 2021, 13:50 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 3,699 переглядів

15 листопада на нараді обговорили питання територіальної оборони Івано-Франківщини, зокрема, забезпечення військових частин Сил територіальної оборони на території області відповідними приміщеннями.

Що стосується Надвірнянщини, то 76-й батальйон територіальної оборони району вже створено. Його чисельність складає 50 резервістів. Командир – майор Іван Гусаревич. Батальйон входить до 102-ї бригади тероборони Прикарпаття.

В обговоренні питань взяли участь заступниця голови РДА Леся Свідрак, керівник апарату РДА Микола Кравчук, підполковник, командир 102-ї бригади Юрій Копадзе, майор, командир 76-го окремого батальйону Іван Гусаревич, військовий комісар Надвірнянського РТЦК та СП Сергій Луцюк.

Із 1 січня 2022 року набере чинності Закон України від 16.07.2021 року № 1702-ІХ «Про основи національного спротиву». Цей Закон визначає правові й організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони й інших визначених цим Законом суб’єктів із питань підготовки і ведення національного спротиву.

Місце розташування особового складу 76-го окремого батальйону тероборони військові тримають у таємниці. Основними їх завданнями є: охорона та захист державного кордону України; забезпечення умов для надійного функціонування органів державної влади, органів військового управління, стратегічного (оперативного) розгортання військ; охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій; боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями; підтримання правового режиму воєнного стану.

Зазначимо, що Головнокомандувачем Збройних сил України затверджено план формування Сил територіальної оборони України, чисельність яких складатиме майже 80 тисяч осіб, із них – 10 тисяч військовослужбовці за контрактом, решта – резервісти та військовозобов’язані, яких призиватимуть за мобілізацією у разі загострення ситуації.

Комплектування озброєнням і технікою відбудеться впродовж 2022 року, 2023 рік – присвятять набуттю спроможностей новим родом сил Збройних сил України.

У зв’язку з ситуацією на кордоні Білорусі та Польщі, зокрема, і можливим перенаправленням міграційного потоку в бік нашого кордону, Україна задіє всі необхідні засоби для усунення небезпеки.

Усі відповідні відомства отримали вказівки, які найближчим часом оформлять у нормативно-правові документи, і всі обов’язково їх виконуватимуть, інформує Надвірнянська РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!