Газета по-надвірнянськи
 

У Братківцях постане каплиця у… стовбурі липи

5 листопада 2021, 13:49 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 932 переглядів

У селі Братківці Івано-Франківської міської територіальної громади з аварійного дерева при центральній дорозі зроблять капличку. Про це «Фіртці» розповів староста села Назар Рибак.

каплиця

«Це спільна ініціатива. Спочатку різьбяр Валентин Ткаченко побачив цю липу, вона його зацікавила, а вже спільно зі священниками, мною та власниками ділянки вирішили зробити тут капличку. Колись на цьому місці стояв хрест. І, напевне, нам допомагають з неба, що всередині дерева з`явилась пустота», – розповідає староста.

За словами Валентина Ткаченка, ідея каплиці у дереві у нього народилася, коли повертався додому після реставрації одного із пам’ятників.

«Ми їхали, бачимо, липу ріжуть на кубани. Зупинили процес, впросили, щоб зробити з цього щось важливіше. Словом, пізніше працював я над своїм задумом сім днів. Зараз господарі ділянки вже працюють над дахом до каплиці. Плануємо всередині встановити Матір Божу і блакитну арку», – каже митець. Він переконаний, що такі роботи вимагають певного благословення. Каплиці вже робив як із каміння, так і з дерева. «На цій ділянці проживала сім’я тітки моєї свекрухи. І колись два-три метри від липи стояв дерев’яний хрест, однак у 1950-х роках його звідти забрали. І дідусь, який там проживав, посадив на цьому місці дуб зі словами, що дерево виросте, зміняться часи та поставимо знову хрест. Ця історія передалася моїй свекрусі, згодом нам із чоловіком. Ще, будучи молодими, ми запланували поставити на цьому місці капличку. Окрім дуба, там посаджена дідусем ще липа. Ми дуба зрізали, дошки зараз сушимо, власне, для каплиці. Липу також хотіли зрізати, а деревину використати для ідеї. Однак різьбяр Валентин переконав нас, що можна зробити каплицю всередині липи. Нам його задум дуже сподобався. Всі витрати ми взяли на себе. У роботі нам також допомагають сусіди, уже заливають бетон. Сподіваємося, до кінця листопада капличка буде готова до посвячення», розповіла Світлана, власниця ділянки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!