Газета по-надвірнянськи
 

У Стефаниківському університеті презентували 4-й том Енциклопедії ЗУНР

5 листопада 2021, 14:04 | Рубрика: Історія і сучасність Версія для друку Версія для друку 2,879 переглядів

Напередодні відзначення 103-ї річниці створення Західно-Української Народної Республіки у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника відбулася презентація видання «Західно-Українська Народна Республіка 1918-1923. Енциклопедія. Т. 4.». Спільно з ректором ПНУ ім. В. Стефаника Ігорем Цепендою і координатором проєкту, професором Миколою Кугутяком участь у презентації також взяв голова обласної ради Олександр Сич.

книги-ЗУНР

«На реалізацію цього проекту тільки з обласного бюджету Івано-Франківська обласна рада спрямувала понад 1,2 мільйона гривень. Якщо до цих коштів додати кошти Львівського обласного бюджету, які частково використані на забезпечення енциклопедією Львівщини, то, загалом вартість проєкту сягне двох мільйонів гривень. Думаю, це один з найбільших гуманітарних проєктів з енциклопедизації знань у певній галузі», – зауважив Олександр Сич.

Усього до роботи над четвертим томом видання долучилося 110 авторів, які написали 830 статей. Загалом над ним працювали 248 авторів, а опубліковано 3269 статей. Енциклопедія висвітлює питання передумов, причин, перебігу Української національно-демократичної революції на західноукраїнських землях (Галичині, Буковині та Закарпатті) у 1918-1923 роках; аналізує обставини польсько-української війни 1918-1919 років; висвітлює дипломатичну діяльність ЗУНР; простежує процеси українського державотворення; підкреслює значення соборності України для долі всього українського народу; акцентує увагу на біографіях творців та захисників Української держави, більшість з яких раніше була відома лише вузькому колу науковців.

«Це видання є до певної міри хрестоматійним навіть для сучасних українських лідерів, які розбудовують нашу державу. Бо, якщо заглибитися в історію ЗУНР, ми побачимо визначні історичні постаті, які готувалися роками до того, щоб розбудувати українські державні інституції. Ми можемо тільки захоплюватися тим, як у складних умовах вони розгорнули державу, заснували державний апарат і навіть розбудували дипломатичну службу», – наголосив Ігор Цепенда.

Видання енциклопедії Західно-Української Народної Республіки започатковане у рамках обласної комплексної програми “Відзначення в області 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки” на 2018-2019 роки, повідомляє прес-служба обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!