Газета по-надвірнянськи
 

Вони формують мистецьке обличчя нашої громади

19 листопада 2021, 13:28 | Рубрика: Професійне, Свята Версія для друку Версія для друку 2,865 переглядів

У листопадові дні працівники культури та майстри народного мистецтва відсвяткували своє професійне свято – Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва, який припадає на 9 листопада.

10

Почесні відзнаки активістам культурно-мистецької діяльності у Молодкові.

Управління культури і туризму Надвірнянської міської ради та профспілковий комітет працівників культури Надвірнянського району вітали всіх, котрі належать до когорти мистецьких творців, виїздом у заклади культури Надвірнянської територіальної громади з вітальними відзнаками, квітами і щирими побажаннями. Однак, є потреба сказати «дякую» працівникам культури та майстрам народного мистецтва і на шпальтах газети «Народна Воля».

Дорогі колеги!

Ви створюєте витвори мистецтва, які віками супроводжують людство, перетворюючи буденність у свято, ідентифікуєте нас, українців, серед народів світу, дивуючи своєю самобутністю, яскравим колоритом, довершеною красою. Все це потребує Вашої невичерпної енергії, творчого потенціалу, самовідданої праці у збереженні і розвитку української культури. Ваша праця робить Вас неповторними та яскравими особистостями, формує духовну спільність у громадах. Сьогодення, з урахуванням карантинних обмежень, вимагає від Вас, працівників культури, змінювати підходи до традиційного проведення заходів. Креативність працівників культури і тут знайшла своє відображення.

14

Співає гурт Гвіздського будинку культури під керівництвом Любомира Боднарука.

На виду нове формування культурної політики: робота Молодківського сільського будинку культури, його працівників в особі Уляни Пилип’юк, Людмили Йосипенко та Назара Тимківа. Їх експедиційне вивчення сільських кутиків у рідному селі варте пошанування і впровадження у діяльність закладів культури не тільки нашої громади, а й України. Вони підняли дуже важливий пласт джерел родинної духовності, записали для збереження й осмислення як сьогоднішнього, так і майбутніх поколінь.

Окремо щиро вдячні керівникам та учасникам багаточисельних колективів аматорської творчості громади. Ми, навіть, самі не сподівалися, що в умовах карантину ви зможете так швидко самоорганізуватись і з новим нат­хненням показати рівень майстерності на обласному фестивалі хорового мистецтва «Вознесись, Україно!» у Надвірній у цьогорічному вересні. Фестиваль доказав, що мистецтво – вічне, а хорове його втілення – живе і розвивається. Особлива подяка заслуженому працівнику культури України Яремі Павлику, заслуженому діячу мистецтв України Ігорю Дем’янцю за вклад у розвиток хорового мистецтва області.

Надвірна має надзвичайне мистецьке обличчя в оркестровому вираженні музики. Два муніципальні оркестри: народний оркестр народної музики «Аркан» Сергія Орла та народний естрадно-духовий оркестр центрального міського будинку культури по праву вважаються провідними колективами Прикарпаття. Ними керують талановитий музикант і аранжувальник Володимир Остап’юк та визнаний в області маестро Богдан Курілець. Щиро дякуємо Вам за сумлінну працю, безперервний творчий пошук, вагомі духовні здобутки та створення музичного обличчя нашого міста і територіальної громади.

Яскраво відновлює свою велику популярність за часів заслуженого працівника культури України Дмитра Скікуна і народний аматорський духовий оркестр центрального міського будинку культури під орудою Миколи Бевзюка.

У нашій територіальній громаді є незвичний феномен розвитку аматорської творчості на базі однієї установи. Цією установою є Гвіздський будинок культури, яким керує Іванюк Катерина. Але головну аматорську скрипку грає подружжя Боднаруків – Любомир та Уляна.

Бажаємо керівникам і учасникам провідних колективів територіальної громади міцного здоров’я, особистого щастя, добробуту, родинного затишку, благополуччя, творчих успіхів і невичерпної наснаги. Нехай здійсняться всі ваші життєві плани, надії і мрії, а кожен день буде світлим і сонячним та дарує радість творчого натхнення і життєвих перемог.

Комунікабельність працівників культури повсякчас стає у нагоді із залучення до проведення свят і фестивалів майстрів народної творчості, зі створення виставок народно-прикладного мистецтва. Згадайте цьогорічне святкування 30-річчя Незалежності України. Яке розмаїття представили старости громад сіл спільно із працівниками культури на головному Шевченковому майдані у нашому райцентрі.

Дякуємо Вам за Вашу самобутність і те багатство душі, з яким Ви ділились із нами з нагоди головного свята нашої держави. Нехай у Ваших домівках панує радість, всеперемагаюча любов, свята надія на позитивні зміни, віра у торжество світлих людських ідеалів.

Хочемо ще раз побажати працівникам культури та майстрам народного мистецтва успіхів у Ваших творчих пошуках і починаннях, здійснення Ваших мрій та звершень в ім’я нашої незалежної України!

Олександр ЗВАРЧУК,

начальник управління культури і туризму

Надвірнянської міської ради.

Ганна ХАЛАК,

голова профспілкового

комітету працівників культури

Надвірнянського району.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!