Газета по-надвірнянськи
 

Звернення голови Надвірнянської районної державної адміністрації Володимира Паська з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

25 листопада 2021, 14:46 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 917 переглядів

У суботу, 27 листопада, ми вшановуємо пам’ять мільйонів українців, котрі загинули від голоду у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. Найбільшою трагедією в історії України став Голодомор 1932-1933 років, який у багатьох країнах світу нині визнано геноцидом українського народу.

Розбудовуючи власну державу, ми маємо пам’ятати про кожен наш крок на п’єдестал Незалежності, про кожну історичну віху – сумну і радісну, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося. Без належної оцінки Голодомору 1932-1933 років в Україні – цієї найбільш цинічної форми політичного терору в історичному, соціологічному, правовому і політичному аспектах, неможливо сьогодні уявити історію Європи ХХ століття, збагнути саму суть тоталітаризму. Слід із повною підставою говорити про глобальну соціогуманітарну катастрофу в історії людства, а не лише українства.

За антиукраїнською спрямованістю та маштабністю застосування, голод 1932-1933 років виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства, яку використав тоталітарний режим в Україні.

Схилімо голови у глибокій жалобі і запалімо свічі пам’яті за тими, котрі загинули голодною смертю, стали жертвою репресій тоталітарного режиму. Збережімо мир і суспільну злагоду в соборній незалежній Україні!

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!