Газета по-надвірнянськи
 

І на Прикарпатті є покинуті села

9 грудня 2021, 16:18 | Рубрика: Реалії, Суспільство Версія для друку Версія для друку 6,899 переглядів

Те, що українські села помалу вимирають, ні для кого вже не є таємницею. Усе більше помешкань світять порожніми вікнами, нечутно веселих дитячих галасів, дорослих розмов на вулицях, інфраструктура зникає, а натомість присадибні і господарські ділянки та оселі обростають чагарниками і заростями. До них уже ніколи не повернуться господарі…

На основі інформації з Державного реєстру виборців України дізнаємося, що за станом на початок цьогорічного листопада в Україні існує 542 «мертвих» села, тобто офіційно там немає жодного зареєстрованого жителя. Усього в Україні, за даними Держстату, є 28 372 сільські населені пункти, пише сайт Zemliak.com.

Найбільше безлюдних сіл зафіксували у Полтавській області – 79, найменше у Рівненській – 2. Прикарпаття у цьому антирейтингу посідає 17-е місце із 20-ти. Тут з`явилося 6 селищ і сіл: Вигода і Стефанівка донедавна Рогатинського району та Ценжів (Ямницька ТГ) Івано-Франківського району, Кринички і Спудлів у Коломийщині, та, як не прикро, село Млини Гвіздської сільської ради, яке входить у Надвірнянську територіальну громаду. У «найкращі» часи у ньому офіційно проживали 250 осіб.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!