Газета по-надвірнянськи
 

Пленарне засідання 11-ої сесії обласної ради

30 грудня 2021, 14:39 | Рубрика: В обласній раді Версія для друку Версія для друку 4,760 переглядів

17 грудня ц. р. відбулося перше пленарне засідання одинадцятої сесії Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання. До порядку денного за рекомендаціями президії обласної ради та депутатів включено 27 проєктів рішень. Їх розгляд розпочався із представлення Олександром Сичем звіту за перший рік роботи на посаді голови обласної ради восьмого демократичного скликання.

За його словами, основним завданням голови обласної ради є організація роботи депутатського корпусу та проведення сесій. За перший рік провели 11 пленарних засідань, що майже втричі більше передбаченого чинним законодавством, утворили 11 депутатських комісій, які провели 102 засідання, прийняли 41 регіональну програму та понад 300 рішень. Серед них Олександр Сич відзначив Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківщині та обласну програму підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, які без перебільшення, можна вважати найкращими програмами в Україні. Він відзначив нові програми, які депутати прийняли цього року – програму державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря зони «Івано-Франківська» й обласну цільову протипаводкову програму.

Втім, головним завданням на посаді голови обласної ради Олександр Сич вважає консолідацію всіх політичних сил для спільної робити на благо Прикарпаття.

«В обласній раді є 40 депутатів, які були депутатами попередніх скликань, і 44 – новообрані. Коли заходить більше нових депутатів, вони потребують часу для освоєння. Натомість депутати з попередніх скликань є тим ядром, яке допомагає новообраним освоїтися, повноцінно перейти до виконання своїх повноважень та зрозуміти механізм роботи ради. Перший рік йде на те, аби депутати зрозуміли, як працювати над важливими питаннями, незалежно від політичного забарвлення. Для цього їм треба бути одним депутатським корпусом, а не відчувати себе окремою політичною силою. З таким настроєм вони заходять у раду після передвиборчої політичної боротьби. Моє головне завдання протягом першого року роботи – забезпечити створення цілісного консолідованого депутатського корпусу, який працюватиме конструктивно і злагоджено», – зауважив Олександр Сич.

Керівник депутатського корпусу також підкреслив, що Івано-Франківська обласна рада має багато практик, яким варто перейняти іншим радам, зокрема, й Верховній. До прикладу, як працювати у сесійній залі для забезпечення миру, спокою та добробуту Прикарпаття, незалежно від того, до якої ти політичної сили належиш.

«Які головні завдання перед нами стояли у 2021 році? Перш за все, консолідація депутатського корпусу та конструктивна роль обласної ради в умовах нестабільності виконавчої вертикалі державної влади. Від нас це залежить, але останні четверо голів ОДА змінювалися з періодичністю раз на пів року. Це не вносило конструктиву у функціонування області. І часто обласна рада була змушена не те, що підставляти плече, а деколи навіть підміняти обласну держадміністрацію, напрацьовуючи ті, чи інші рішення та програми», – відзначив Олександр Сич.

На засіданні сесії депутати схвалили рішення, яким проголосили наступний рік в області Роком 80-річчя Української Повстанської Армії. Водночас при обговоренні нових обласних програм затвердили відповідно регіональну цільову програму «Відзначення в області 80-річчя створення Української Повстанської Армії» на 2022-2023 роки, а також схвалили регіональну цільову програму розвитку соціальної інфраструктури Івано-Франківської області на 2022-2025 роки, комплексну програму розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Івано-Франківської області на 2022-2025 роки, програму розвитку та фінансової підтримки комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Івано-Франківської обласної ради на 2022-2023 роки та інші.

Опісля депутати затвердили головний фінансовий документ Прикарпаття – обласний бюджет на 2022 рік. Доходи обласного бюджету визначено у сумі 2,853 мільярдів гривень. У їх числі доходи загального фонду обласного бюджету складають 2,1 мільярдів гривень, доходи спеціального фонду обласного бюджету – 743,5 мільйонів гривень.

Видатки обласного визначено у сумі 2,847 мільярдів гривень. Як відзначили в департаменті фінансів обласної державної адміністрації, при розробці граничних обсягів видатків обласного бюджету та надання кредитів на 2022 рік враховано рішення Уряду щодо встановлення підвищення рівнів соціальних стандартів. Зокрема, передбачено зростання прожиткового мінімуму (із 1 січня 2022 року – 2393 гривні, із 1 липня – 2508 гривень, із 1 грудня – 2589 гривень) та мінімальної зарплати (із 1 січня 2022 року – 6500 гривень, із 1 жовтня – 6700 гривень).

У той же час при розподілі видатків між бюджетними програмами та розпорядниками коштів обласного бюджету враховано, у першу чергу, необхідність забезпечення в повному обсязі бюджетними призначеннями на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансують за рахунок коштів обласного бюджету, й оплату спожитих теплоенергоносіїв і комунальних послуг, обґрунтування розпорядників коштів обласного бюджету та бюджетних запитів.

Реагуючи на актуальні політичні та соціально-економічні питання, спрямовано низку звернень до центральних органів виконавчої влади. Вони стосуються недопущення погіршення стану довкілля на території селища Брошнів-Осада Калуського району та всієї Івано-Франківської області, скасування рішення сімнадцятого конкурсного відбору Ради з державної підтримки кінематографії Державного агентства України з питань кіно про виділення коштів на створення фільму Хачіка Васіляна «Мій юний принц», невідкладного розгляду питання про прийняття до громадянства України бійця-добровольця АТО/ООС на сході України Бутусіна Олега Леонідовича, необхідності вжиття заходів боротьби із борщівником Сосновського, повідомила пресслужба обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!