Газета по-надвірнянськи
 

Різдвяне послання правлячого Архиєрея Коломийської єпархії УГКЦ Василія Івасюка

30 грудня 2021, 14:33 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 1,032 переглядів

Всечесному духовенству, преподобному монашеству, возлюбленим у Христі Ісусі братам і сестрам, всім студентам і семінаристам Коломийської єпархії УГКЦ!

«Хлоп’ятко нам народилося,

сина нам дано» (Іс.9:5).

Христос рождається! Славімо Його!

Усіх Вас щиросердечно вітаю зі святом Різдва Христового!

fc2062aef352f80dc2215f346ba9ce28_L

Різдвяні Богослужіння несуть у собі особливу духовну силу – творити чуда. Рождество Месії – це чудотворне Джерело Життя для людей. Дитятко «народилося, для нас, сина нам дано; влада на плечах у нього» (Іс.9:5). Діва Марія «рождає» Сина Божого для спасіння всього людського роду. Тепер можемо звертатися до Бога «Отче наш…» (Мт.6:9), а між собою називатися братами й сестрами.

Цьогорічні Різдвяні свята позначені для нас кризовими ситуаціями: крихка соціальна рівновага загострюється пандемією, війною, а люди ще дужче потребують допомоги один одного. Бог дарує людям Свого Сина Єдинородного, Котрий приносить мир, любов і милосердя. Месія співстраждає з народом України та запрошує усіх нас відвідати Його у Вифлеємі разом із бідними пастушками і багатими царями, почавши спілкуватися з Ним. Зупинившись біля Вифлеємських ясел, бачимо образ Божий у Дитяткові Ісусі та в кожній людині одночасно.

Новонароджене Дитятко Ісус є доступним і відкритим до потреб кожного. Наслідуючи Месію з Вифлеєму, відкриймо свої серця до найслабших, хворих, знедолених, убогих й усіх тих, котрі у ці важкі часи втратили роботу, опинились у важких труднощах через економічні наслідки пандемії, і тих, які потерпають від домашнього насильства. Не забуваймо про українських військових, які ціною власного життя та здоров’я захищають кордони нашої Батьківщини. Капеланів й волонтерів, які, жертвуючи своїм часом та добробутом, дбають про щастя народу України більше, аніж за своє особисте добро. Ми всі знаходимося в одному великому човні і кожна людина є нашим братом.

У день Різдва Христового діти колядують, засівають, вінчують, у людей святковий настрій. Дивлячись на радісні й усміхнені обличчя наших юних колядників, задумаймось над долею дітей у прифронтовій зоні, які ще й досі платять високу ціну за війну дорослих, а також подивімося на дітей із важким дитинством у наших селах та містах. І тут виникає запитання: «Як розворушити сумління людей, щоби повернути мир?».

Перший крок повернення миру – кожному із нас необхідно повернутися обличчям до Вифлеєму, щоби подивитися на ясла, у котрих народився маленький Ісус, та порівняти їх із життям народжених своїх синів і дочок. Глибокі рани на тіло і душу дітей та дорослих продовжує наносити виснажлива і довготривала війна, ці рани також дуже поглиблює короновірусна пандемія і страх людей перед нею. Новонароджений Ісус – це головний Лікар із Вифлеєму, Котрий допоможе припинити війну у східних регіонах України, повернути мир та побороти новітні хвороби. Духом відвідаймо різдвяний Вифлеєм і просімо миру та вчімося примирення між людьми. Ісус дає дуже просту пораду – повернутися до головного закону любові Бога та ближнього і вміти прощати образи.

Другий крок повернення миру – це звернення «Отця вічного, Князя миру» (Іс.9:5) з Вифлеєму до керівників різних рангів – відкласти свої приватні інтереси та чесно й прозоро виконувати обов’язки своєї професії. Пророк Ісая каже до тих, хто продовжує нагромаджувати багатство: «Горе тим, що додають дім до дому та прилучують поле до поля, так, що нема місця, і що живуть самі одні серед країни! …Оті доми численні опустіють, доми великі й пишні будуть без мешканців» (Іс.5:7-8). Ісус народився в стайнях царя Давида, щоб показати «князям світу цього» справжнє місце правдивої свободи і початок миру між людьми.

Третій крок повернення миру – це радісне повідомлення пророка Ісаї: «Хлоп’ятко нам народилося» (Іс.9:5) і прийшло звістити людям, що біль, зло і гріхи не є останнім словом, а дароване спасіння з Вифлеєму. Різдво перемагає насильство та несправедливість. У цей святковий день дякуймо молитовно всім тим, котрі стараються нести надію, розраду та допомогу, підтримуючи страждаючих і супроводячи самотніх. Господь підтримує нас словами пророка Ісаї, щоб ми не впадали у відчай і не боялися.

Дорогі у Христі!

Вимагаймо від влади конструктивної сімейної політики в Україні, тобто захисту сімейних цінностей. Божий Син освятив подружнє життя любов’ю, тому передаймо її тим сім’ям, які не можуть зібратися разом у цей Різдвяний час, і тим, які змушені залишатися вдома. Різдво Христове наново відкриває людям цінність сім’ї, як колиску віри, джерело життя і місце гостинної любові, прощення, спільної радості та миру.

Вифлеємська зоря – це совість кожної людини, яка просвічує дорогу до Царства Божого. Світло з Вифлеєму своїм потужним проміння надії провадить вірних нашої єпархії до головного Лікаря – Ісуса.

Пресвята Богородице, Мати Божа Неустанної Помочі, допоможи засвітити світло Різдвяної зірки у совісті кожної людини і покласти надію на Ісуса, народженого у Вифлеємі.

Ісусе, поверни духовні очі кожного християнина і духовної особи до Вифлеєму, щоб втілити в життя сильну віру, надію та любов один до одного.

Христос рождається! Славімо Його!

† ВАСИЛІЙ,

Дано в Коломиї,

при Катедральному соборі Преображення Христового

у день Зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною,

22 грудня 2021 року Божого.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!