Газета по-надвірнянськи
 

ТРК «Надвірна» – 30 років у медіапросторі

17 грудня 2021, 15:18 | Рубрика: Професійне, Свята Версія для друку Версія для друку 2,930 переглядів

У шалений час розвитку інформаційних технологій впевнено і прогресивно почуває себе телерадіокомпанія «Надвірна». Створені на світанку Незалежності, 30 років тому, 18 грудня 1991 року, надвірнянські телевізія і радіо «Синьо-жовта хвиля» спочатку під орудою Василя Скрипничука, Олександра Чайківського, світлої пам`яті Богдана Олійника із Камінного стали одним із рупорів свободи слова і правди на теренах Надвірнянщини.

колектив

Згодом ТРК «Надвірна» очолив громадський активіст, син відомої незламної надвірнянки Стефанії Климковецької, в`язня НКВДистських застінків, Богдан Дмитрович Климковецький. Саме на час його 25-річного (із 1996-го) керівництва припали періоди становлення, змін, трансформації та утвердження ТРК «Надвірна» у строкатому і неоднозначному інформаційному просторі з усіма вимогами жорсткої ринкової конкуренції…

Зараз телерадіокомпанію очолює Ольга Андріївна Калініченко (у мистецькому і журналістському просторі добре відома як Ольга Калиновська). Розмова з нею напередодні такої чудової ювілейної дати вилилася у щиру розповідь-сповідь, яку і пропонуємо читачам.

радіо

Досьє т.в.о. директора ТРК «Надвірна». Народилася у Надвірній. Має лемківське коріння. Родину по материнській лінії Ольги Калініченко спіткала доля переселенців із Лемківщини. Родина батька – із Сумщини та Харківщини.

Згодом Ольга разом із батьками переїхала на Буковину. Там здобула першу вищу, філологічну освіту в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича. Також навчалася у Кракові, Ягеллонському університеті (Інституті східнослов’янських мов). Друга освіта – англійська мова, перекладач за фахом. Під час навчання заснувала та очолила театр Чернівецького університету, навколо якого об’єдналися викладачі та студенти усіх факультетів вишу. Перше місце роботи – Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської. Опісля роботи в храмі Мельпомени працювала в Чернівецькій обласній державній телерадіокомпанії, що згодом трансформувалась у Суспільне мовлення Буковини. Пощастило із «зірковими» колегами, як от Майкл Щур (Олег Вінтонів) та Андрій Куликов – перший ведучий «Свободи слова» на телеканалі ICTV. Магістерську роботу присвятила вивченню творчості Володимира Івасюка. Співорганізовуючи мистецькі заходи на початку Революції Гідності в Чернівцях, вдалося під час одного з таких проектів разом із Ніною Матвієнко заспівати «Червону руту» в Меморіальному музеї Володимира Івасюка (оскільки Ольга має ще вокальну освіту). Акторська майстерність – ще одне її покликання, яка є українською медіатренеркою, засновницею громадської платформи ART’N MEDIA – й донині консультує з питань інтонаційного наголосу, дикції тощо.

пасько

«Усі дороги ведуть до ТРК»

– Пригадую, я ще з дитинства знала, проходячи повз приміщення на вул. Грушевського у Надвірній, що тут знаходиться наше, надвірнянське, телебачення, – каже Ольга Калініченко. – Я тоді малою думала: «Сюди, напевно, не можна заходити…». Та промайнули роки і я, маючи вже певний журналістський досвід, вирішила спробувати себе на місцевій телевізії.

Спочатку спробувала на радіо «Надвірна FM», бо якраз тоді воно отримало ліцензію. Це відбулося у 2019-ому. Молодий колектив, в якому працював нинішній керівник відділу культури Пасічнянської сільської ради ТГ Олексій Томин, а також звукорежисер Віталій Разумний, який і зараз продовжує свою професійну діяльність на радіо «Надвірна FM».

Так, власне, і відбулося моє перше знайомство з директором ТРК «Надвірна» Богданом Климковецьким, котрий із перших днів роботи приємно вразив мене своєю демократичністю, комунікабельністю, діловим підходом у розв`язанні питань журналістської діяльності. Я вдячна Богданові Дмитровичу, що прийняв мене в очолюваний ним колектив, сприяв адаптації, так би мовити, у новий творчий процес. До речі, за перший рік нашої взаємопраці нам вдалося здобути ще одну ліцензію на FM-мовлення 106.0 на горі Рокита у селі Микуличин.

«Хоч рано підбивати підсумки, але…»

– Очоливши ТРК, з перших місяців і до сьогодні стикаємося з різними робочими моментами. Але все не приходить одночасно, зокрема, і досвід.

світлана

Керувати комунальним підприємством не є просто і потребує часу, адаптації. У Богдана Климковецького був свій досвід багаторічної праці. Я входжу у ці процеси. Звичайно, вони змінилися й істотно відрізняються від того, що існувало у період становлення надвірнянської телевізії.

Через кілька днів, 24 грудня, минає півроку, як я очолюю телерадіокомпанію. Переконана, що за такий стислий проміжок часу недоцільно робити грунтовні висновки, підбивати підсумки. Я вдячна Богданові Дмитровичу Климковецькому за те, що упродовж багатьох років йому вдалося зберегти колектив, той, який є зараз, а також доброзичливу атмосферу у колективі. Без перебільшення, це сталося завдяки дієвій, передусім, фінансовій підтримці наших засновників – Надвірнянських районної ради і міської ради, а також райдержадміністрації. Саме таку стабільність ми відчуваємо і нині. Крім того, надійну руку співпраці нам подали і новостворені об`єднані територіальні громади.

Тобто, моє наступне завдання я вбачаю у подальшому розвитку компанії і колективу. Бо, вважаю, колективу працюватиметься спокійно і результативно тоді, коли відчуватиметься підтримка, взаєморозуміння, повага, а також те, що їхня праця, контент, який випускають працівники ТРК «Надвірна», потрібні громадам району. Якщо ми потрібні громадам, то ми маємо функціонувати, ми маємо бути. Тож, 30 років – це гарний і зрілий вік, коли є що сказати. Наш колектив дуже вдячний Богданові Климковецькому за те, що він зробив для ТРК «Надвірна»

Про плани колективу

– Я щиро вдячна за багаторічну співпрацю часопису «Народна Воля», який уже три роки має обласну сферу розповсюдження, і особисто керівнику, Заслуженому журналістові України Іванові Гриджуку.

З огляду на 30-річний ювілей ТРК «Надвірна» – це вже не просто колектив однодумців, це вже творча родина, поєднана спільними інтересами, спільною діяльністю, залюблена у свою справу. Із власного досвіду зазначу, що будь-який медійний колектив – це творчі люди, особистості, креативні, амбіційні, котрі ніколи не стоять на місці; котрі прагнуть рухатися вперед; які знають свою ціну; мають що сказати і знають та вміють зробити це яскраво, виразно, ефективно в інформаційному просторі. Саме таким для мене є колектив ТРК «Надвірна». Якраз телебачення цьоготижневої суботи, 18 грудня, відзначатиме своє 30-річчя.

Приємно, що упродовж усіх років колектив підставляє плечі один одному у будь-якій, життєвій чи професійній, ситуації. Пишаюся усіма направду. Це і наш начальник технічно-творчого відділу телебачення Євген Зеленський, який курує відновлення архівних матеріалів ТРК у нашому телепросторі та на офіційних діджитал-майданчиках, це і провідний відеооператор Ігор Клюфінський, котрий найбільше з усіх представників колективу віддав свій професійний досвід для розвитку ТРК, його колега по технічному цеху Василь Томич, який після певної перерви знову повернувся до нас. Це звукорежисер із багаторічним досвідом і креативним поглядом – Віталій Разумний, котрий поєднує в собі купу талантів.

Наша окраса – жіноче обличчя компанії – журналісти: відповідальний редактор телебачення Іванна Осташук, яку цьогоріч обрали заступником секретаря Надвірнянської первинної організації НСЖУ, спеціальний кореспондент – перспективна Андріана Гаврилюк та головний редактор ТРК Світлана Гаєвська, для якої поїздки на буремний фронтовий схід стали вже частиною її журналістського покликання.

Радіослухачам добре вже відомі і запам`яталися імена Лілії Кіяшко, Луїзи Вірсти, Віталія Разумного. Загалом нас у ТРК – 13 працівників.

Кожен член нашого колективу має що сказати про свою ділянку роботи, реалізацію творчих планів та задумів, опираючись на власний досвід, набуті знання, навики, авторитет серед широкої аудиторії глядачів і слухачів. Адже працівники медіа постійно перебувають у форматі комунікації із громадськістю, у творчому пошуку.

Нещодавно у лави нашого колективу влився відомий фольклорист, науковий співробітник Музею історії Надвірнянщини Андрій Василів. Це уможливило зародження нової ідеї – створення розважального тревел-шоу «Єк дужі?», що невдовзі дебютує в ефірі ТРК «Надвірна».

Щодо стратегії своєї діяльності, то вона полягає в об`єднанні досвіду різних поколінь задля втілення у різні проекти. Бо потенціал – насправді дуже великий. До того ж, цифрове мовлення потребує якісних передач з новими обличчями, якісної картинки і зображення, прямих ефірів, інтенсивності.

Радіо «Надвірна» працює на двох FM-хвилях: 107,3 та 106,0. Відповідно наші вежі знаходяться у селах Стримба та Микуличин. На старті FM-радіо працював уже згаданий мною Олексій Томин, я долучилася до офіційного відкриття. Працювала Луїза Вірста. Єдина ведуча нині – Лілія Кіяшко. У новому році плануємо поповнити штат ТРК. Наше радіо також має своїх шанувальників. Роботу над здобуттям ліцензії на цифрове мовлення розпочав ще попередній керівник Богдан Климковецький.

Якщо згадувати про пам’ятні проєкти, які вдалося втілити цьогоріч спеціальний телепроект «Незалежні 30», що стартував у липні 2021-го до Дня відзначення 30-річчя Незалежності України з метою об`єднання 8-ми територіальних громад Надвірнянського району. Бо як районна ТРК ми повинні висвітлювати все те, що відбувається у новостворених тергромадах, всі «плюси» і «мінуси» процесу децентралізації. Завдяки проекту вдалося зафіксувати пам`ятні спогади, передусім, очільників громад про всі процеси становлення. Водночас ми записували ровесників Незалежності та усіх небайдужих краян.

Висловлюю вдячність усім головам громад, які відгукнулися на згаданий проект, а також допомогли в його створенні. Наш колектив тішить готовність територіальних громад до співпраці, їх розуміння необхідності ТРК.

І радіо, і телебачення працюють не хаотично і самовільно, а згідно із ліцензіями, виданими Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення. Станом на сьогодні наші плани – спокійно й успішно завершити цей непростий рік. Карантин, звісно, вніс свої корективи у творчі й робочі процеси. Ми більше працювали на відкритому просторі, а не у «студійному» форматі. Також у планах – втілення у життя розважального тревел-шоу; робота над оновленням декорацій у студії й організація виїзних студій у громадах; реалізація суспільно-політичного ток-шоу у форматі «дебати», «прямі ефіри». Наше радіо працює у рамках проекту «Мовлення громад» і є системою оповіщення, тісно співпрацюючи з Надвірнянським РУ ДСНС України в Івано-Франківській області..

Із ювілейним 30-літтям щиро вітаю рідний колектив, усіх наших шанувальників, друзів, меценатів і доброчинців. Щиро вітаю з гідним ювілеєм наших засновників – Надвірнянську районну та Надвірнянську міську ради, а також Надвірнянську районну державну адміністрацію, усі територіальні громади Надвірнянського району, а також Загальні Збори засновників у різні роки, адже без їхньої підтримки існування телерадіокомпанії було б неможливим. Дякую також усім працівникам нашої медіакомпанії у попередні роки, які віддали свій талант, професійність, творчі сили на розвиток ТРК «Надвірна». Ми й надалі працюватимемо з великою енергією і твердим переконанням, що вчасна об`єктивна інформація – це запорука демократичного розвитку нашого суспільства. Добра та миру, шановні краяни, напередодні новорічно-різдвяних свят! Слава Україні!

Світлини надані ТРК «Надвірна».

Секретаріат Івано-Франківської обласної спілки журналістів НСЖУ,

Редакція газети «Народна Воля»,

Надвірнянська первинна організація НСЖУ

сердечно вітають колег

ТРК «Надвірна», зокрема, і радіо «FM Надвірна»

із 30-річчям заснування телерадіокомпанії «Надвірна»!

ювілей

Нинішній день вимагає оперативності, змістовності, досконалості, всебічності і широкої географії новин, сюжетів-розповідей не тільки про події, а й про стрімкі, часом важко передбачувані суспільно-політичні ситуації і виклики, коментарів про нашу буденність, позначену змінами, реформами, новими поглядами. Приємно, що в умовах Надвірнянщини Вам вдається тримати, як мовиться, руку на пульсі. Навіть у такий нестримний час варто не лише інформувати, але й заглиблюватися у душу простих людей, найперше молоді, зберігати і пропагувати із виховним змістом телерадіоможливостями і засобами народні надбання мудрості, мистецтва і талантів. Про це засвідчують Ваші нові творчі проекти.

Зичимо успіху і поступу на цьому поприщі, а також чистого і далековидного й чутного теле-і радіоетеру, творчих здобутків кожному працівникові та щастя особистого і Вашим родинам!

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!