Газета по-надвірнянськи
 

Ухвалили збалансований і бездефіцитний бюджет-2022 Надвірнянської територіальної громади

30 грудня 2021, 14:38 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 4,945 переглядів

Минулотижневого четверга, 23 грудня, під орудою Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича відбулася 14-а сесія Надвірнянської міської ради. Депутати хвилиною мовчання вшанували полеглих за свободу і незалежність України героїв, учасників Революції Гідності, котрі віддали своє життя за європейський вибір держави, а також ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, оскільки у грудні нинішнього року минула 30-а річниця з часу спорудження першого саркофагу над цим смертоносним об`єктом.

Особливістю 14-ї сесії стало те, що депутати міської ради на цьому пленарному засіданні вперше розпочали ухвалювати рішення у форматі електронного голосування за допомогою відповідної системи «Голос». Зокрема, із перших двох питань депутати фіксували своє волевиявлення спочатку у тестовому, електронному, варіанті, та, опісля цього, методом підняття рук. Потім за всі наступні питання порядку денного та прийняття рішення з них відбувалося суто електронне голосування. Для визначення своєї позиції електронна система передбачала депутатам 30 секунд.

  • За координацією начальника фінансового управління міської ради Лариси Русаловської депутати спочатку окремим рішенням затвердили протоколи постійної комісії з питань планування бюджету, майна і власності, а потім ухвалили бюджет Надвірнянської міської територіальної громади на наступний, 2022 рік. Як зазначила Лариса Русаловська, цей основний фінансовий документ, за яким житиме і функціонуватиме громада у новому році, є збалансованим і бездефіцитним, як і бюджети попередніх років. Зіновій Андрійович одразу виокремив головне завдання – наповнювати дохідну частину міської скарбниці і закликав кожного вже починати працювати для подальшого розвитку і поступу громади.

Депутати ухвалили позитивні рішення із питань про внесення змін у цьогорічну програму розвитку місцевого самоврядування Надвірнянської МТГ, затвердили такий однойменний документ на 2022-2024 роки; затвердили структуру, чисельність та умови оплати праці міської ради, матеріали про що представили депутатам відповідно секретар міської ради і заступник міського голови Тарас Пекарський та Ігор Писклинець. За координацією начальника офісу соціальних послуг Василя Василенка депутати сесійно вирішили виділити кошти з бюджету міської ради для надання адресної грошової допомоги жителям Надвірнянської МТГ; затвердити програму соціального захисту населення територіальної громади.

За участі виконуючих обов`язки директорів комунальних некомерційних підприємств міської ради «Центру надання первинної медичної допомоги» Емілії Сем`янів, «Центральної районної лікарні» Сергія Ємельянчука, «Дитячої лікарні Надвірнянського району» Івана Бізілі депутати затвердили зміни до цьогорічного фінансового плану кожного з трьох КНП, а також їх фінансові плани на наступний рік. Крім того, затвердили програму покращення діагностики, лікування та профілактики злоякісних новоутворів у Надвірнянській МТГ на 2022-2024 роки, а також дві програми протидії захворювання на туберкульоз у Надвірнянській ТГ на два наступних роки (для КП «Надвірнянський НЦПМД» та КНП «Дитяча лікарня Надвірнянського району»).

Позитивно визначилися із питаннями, що обговорювали блоками під головуванням начальників управління ЖКГ та інфраструктури Андрія Гуцька та відділу розпорядження майном управління економіки Ольги Малахової, юридичного відділу Ярослава Дем`янчука, управління архітектури та містобудування Олесі Костирко; управління освіти Тетяни Дзем`юк. За координацією начальника відділу молоді і спорту Василя Завадського внесли зміни у програму розвитку фізичної культури і спорту, молодіжної політики Надвірнянської ТГ на 2021 рік.

  • Під орудою спеціаліста І категорії сектору з питань мобілізаційної та оборонної роботи Василя Боднара затверджено програму проведення заходів формування підрозділу та штабу районної територіальної оборони на 2022 рік, що зумовлено вступом у дію із 1 січня Закону України «Про національний спротив». Водночас Василь Боднар від імені ветеранів АТО/ООС висловив вдячність депутатському корпусу і впевненість, щоб і в майбутньому фронтовики завжди могли відчувати і розраховувати на дієву підтримку депутатів.

Завідувач сектору з питань цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Андрій Левицький закликав обранців територіальної громади і всіх жителів Надвірнянщини долучатися до допомоги батальйону територіальної оборони.

Цьогорічна груднева сесія також видалася «насиченою» земельними питаннями, для ухвалення позитивного рішення з яких необхідно було 2/3 депутатських голосів. Про нагальну актуальність питань такого характеру засвідчила присутність на 14-й сесії представників громади із приміських сіл Назавизів і Стримба й участь у сесійному засіданні керівників старостинських округів Надвірнянської ТГ.

  • За погодженням із старостами із порядку денного зняли питання про розгляд заяв старост старостинських округів – Лоївського Ярослава Зварича, Назавизівського Назарія Глуханюка, Стримбівського Любомира Дубіщака та Краснянського Івана Дем`яніва на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для сінокосіння та випасу худоби за рахунок земель запасу у межах населених пунктів відповідно: с. Лоєва в урочищі «Нижче зони» – для влаштування пасовища орієнтовною площею 11,5 га; с. Стримба в урочищі «Гниленька» та «Стримба» – площею 5 та 8 га; с. Красна в урочищі «Діп» – площею 20 га.

У процесі обговорення і прийняття рішень із земельних питань представник жителів села Стримба зачитав звернення щодо виділення земельних ділянок фронтовикам російсько-української війни, уродженцям цього села, а також щодо найбільшого пасовища в урочищі «Вишки», що, на переконання стримбівчан, також потрібне їм для випасу худоби.

На сесії затвердили технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та передачу у власність жителям Надвірної, Гвозда, Назавизова, Мирного, Лоєви, Красної, Стримби, Верхнього Майдану, Молодкова, Лісної Тарновиці. Із скрупульозністю за участі старости Назарія Глуханюка депутати підійшли до блоку питань про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (власність) жителям села Назавизів. Одначе для позитивного рішення не вистачило трьох голосів.

Активно проявили себе на сесії депутати: Василь Будзак, Тарас Бородач, Роман Мажак, Сергій Штогрин та інші. Порядок питань 14-ї сесії вичерпався розглядом заяв депутатів Тараса Вінтоняка та Володимира Мандзюка щодо внесення змін до складу постійних профільних депутатських комісій. Оприлюднили звернення: Василь Будзак (фракція ПП «Європейська солідарність») – щодо неприпустимості політичних переслідувань, зокрема, п`ятого президента України Петра Порошенка; Роман Вацик (фракція ПП «Слуга народу») – стосовно недопустимості втручання у роботу правоохоронних органів, зокрема, в їх діяльність щодо розслідування фактів закупівлі вугілля в ОРДЛО тощо; про необхідність ремонту провулків Олени Степанівни та Федьковича; роз`яснення про «тисячу» від Президента для вакцинованих українців, зокрема, тих, кому 60 років, які можуть витратити її на ліки; Марія Юрчило (фракція «Платформа громад») – звернення про підтримку звернення Івано-Франківської обласної ради стосовно недопустимості фінансування фільму «Мій юний принц»; Ірина Кащенко (фракція ВО «Свобода») – про підтримку звернення Івано-Франківської обласної ради щодо відзначення у 2022-му році 80-ї річниці УПА.

Ольга Малахова у своєму зверненні порушила питання відсутності зупинки пасажирських поїздів напрямку із Києва.

Відбулося електронне голосування окремо за господарські та політичні звернення. Депутати підтримали господарські звернення Ольги Малахової та частину звернень Романа Вацика.

Необхідної кількості голосів не набрали політичні звернення Василя Будзака («за» – 13); Романа Вацика («за» – 8), а також Марії Юрчило («за» – 17). Звернення Ірини Кащенко підтримав 21 депутат.

Наприкінці сесії до присутніх у залі звернувся Зіновій Андрійович, який подякував усім за перший рік роботи у нових децентралізаційних умовах; закликав до плідної та ефективної праці на благо громади і привітав з прийдешніми Новорічно-Різдвяними святами, наголосивши на необхідності пам`ятати нинішніх захисників України , які на фронті уможливлюють нам відзначати свята.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!