Газета по-надвірнянськи
 

Заходи пожежної безпеки під час відзначення Новорічних та Різдвяних свят

30 грудня 2021, 12:38 | Рубрика: До відома краян, Застереження Версія для друку Версія для друку 756 переглядів

Перед покупкою штучної ялинки дуже уважно вивчіть коробку, на ній має бути написано із чого вона зроблена і наскільки швидко згорає. У жодному разі не встановлюйте новорічне дерево біля розеток, перехідників, блоків живлення і всього, що проводить електрику.

ялинка

Не можна вішати на неї прикраси, які легко спалахують. Не варто використовувати хлопавки та бенгальські вогні біля ялинки. Гратися дітям поруч із ялинкою без нагляду дорослої людини – заборонено. Електрогірлянда повинна бути якісною. Якщо при її роботі виникли неприємний запах або іскри, лампочки стали блимати, а провід – нагріватися, то негайно відключіть гірлянду від мережі і спробуйте полагодити. Якщо сталося загоряння ялинки, то її потрібно відразу покласти і накрити ковдрою або пледом. І тільки після того, як ви переконалися, що гірлянда не включена у мережу, облити ялинку водою.

Купувати піротехнічні вироби потрібно тільки у спеціальних магазинах (це трохи дорожче, але убезпечить вас від пожеж чи травм), в яких вам видадуть спеціальний сертифікат, що виріб пройшов перевірку безпеки.

Правила використання піротехніки: не можна використовувати піротехніку в приміщенні; зберігайте небезпечні вироби у місці, куди не доберуться діти, або тварини; намагайтеся не носити піротехніку просто в кишенях. Якщо снаряд не запуститься, то не поспішайте з’ясовувати, чому так вийшло: почекайте 10 хвилин, потім залийте неспрацьовану ракету водою і викиньте її. Гніт, який вже прогорів, не можна знову запалювати. Якщо до вас у квартиру або на балкон залетів піротехнічний снаряд, то варто дочекатися, поки він сам потухне.

При пожежі телефонуйте «101».

Віталій ФЕДОРЧУК,

начальник Надвірнянського РУ ГУ ДСНС в Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!