- Народна Воля - http://volya.if.ua -

22 січня – День Соборності України

Posted By Модератор On 21.01.2022 @ 13:28 In Акцент,Державність,Україна | No Comments

Духовна консолідація всіх жителів держави

В Україні 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, щорічно відзначають День Соборності. Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) Української держави.

Соборність [1]

Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше із середини XIX століття. Це – основоположна подія для українського державотворення. Вперше у XX столітті українська незалежність проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік, 1919-го, на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання УНР і ЗУНР в одну державу. Внаслідок невдач Української революції 1917-1921 років державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж XX століття українці змушені кількаразово відновлювати її у боротьбі з ворогом.

Століттями розірваний український народ об’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі – Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна – з Австро-Угорської імперій. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що всі ми – одна сім`я, один народ і в єдності наша сила.

Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Українська держава – це повернення окупованих Криму й окремих районів Донеччини та Луганщини.

Єднаймося, шануймося і святкуймо у соборній Українській державі, шановні краяни!


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2022/01/22-sichnya-den-sobornosti-ukrajiny/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2022/01/Соборність.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.