Газета по-надвірнянськи
 

Імунізація в умовах пандемії covid-19

14 січня 2022, 16:13 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 130 переглядів

Карантин не скасовує рутинної вакцинації. У пріоритеті є первинні вакцинальні комплекси. Зокрема, це вакцинація від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюку та правцю, особливо серед дітей першого року життя.

Новонароджених у пологових будинках необхідно вакцинувати згідно із національним календарем профілактичних щеплень. Продовжується імунізація рекомендованими вакцинами серед осіб із груп ризику: вакцинація за станом здоров’я, зокрема, від сезонного грипу. Ця імунізація не належить до рутинної за віком, і вакцини не закуповують коштом державного бюджету. Тому слід використовувати доступні у регіоні вакцини чи закуповувати їх коштом місцевих бюджетів або інших джерел, не заборонених законодавством.

Згідно з вимогами щодо профілактики інфекцій та заходів з інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я під час вакцинації в умовах пандемії COVID-19 потрібно: на період карантинних обмежень рутинну вакцинацію людей з ознаками ГРВІ не здійснювати до моменту одужання;

Рутинну вакцинацію людей, які перебували на самоізоляції через COVID-19 і контактних осіб, здійснюють після закінчення періоду самоізоляції у разі відсутності симптомів респіраторної інфекції.

Вакцинувати людей, котрі мали лабораторно підтверджений випадок COVID-19, можна після одужання (відповідно до прийнятого визначення).

За всіма вакцинованими треба спостерігати протягом терміну, визначеного інструкцією про застосування відповідної вакцини, або, якщо термін не зазначено – 30 хвилин. У випадку погіршення стану здоров’я необхідно зв’язатися з лікарем.

 

Іванна БОЛОТОВА,

лікар-епідеміолог відділення організації епідеміологічних

досліджень Надвірнянського районного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю

та профілактики хвороб МОЗ України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!